Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

OPIS KATEGORII

Hulajnogi Micro dla dzieci

Firma Micro jest została założona w 1996 roku w Szwajcarii. Od początku swojego istnienia produkuje sprzęt przeznaczony do transportu na krótkich dystansach, takie jak: hulajnogi trójkołowe, hulajnogi dwukołowe, hulajnogi podróżne, hulajnogi elektryczne, jeździki, wielofunkcyjne pojazdy o konstrukcji hulajnogi oraz rowerki biegowe. Produkty projektowane i tworzone przez firmę Micro idealnie sprawdzą się w warunkach miejskich oraz spełnią wymagania wszelkich grup wiekowych – od najmłodszych do najstarszych (a nawet dorosłych!). Sprzęt Micro cieszy się ogólnoświatową sławą oraz doskonałą jakością, która została doceniona wieloma certyfikatami oraz nagrodami. Co stoi za sukcesem hulajnóg Micro? Hulajnogi projektowane są przy współpracy ze szwajcarskimi lekarzami oraz specjalistami do spraw rozwoju dzieci – to ich zadaniem było zadbanie o odpowiednią pozycję, sprzyjanie rozwoju motoryki dziecka oraz jego bezpieczeństwo podczas jazdy jednośladami Micro. Gdy połączono specjalistyczną wiedze na temat rozwoju dzieci wraz ze szwajcarską precyzją i jakością uzyskano wytrzymałe, stworzone z najwyższej jakości materiałów produkty, które pozwalają zarówno wdrożyć się najmłodszym w świat jednośladów oraz pozwolić nieco starszej młodzieży na dalsze rozwijanie pasji i komfortowe przemieszczanie się po mieście.

Hulajnogi Micro dla najmłodszych

W ofercie firmy Micro dla dzieci w wieku od 1 do maksymalnie 5 lat znajdują się produkty, do których nie jest wymaga umiejętność jazdy na dwukołowym sprzęcie. Produkty te zapewniają siedzącą pozycje, która jest bezpieczna dla dziecka.  Produkty te wspierają dziecko przez cały czas jego rozwoju i są do tego w pełni przystosowane – najlepszym przykładem może być Jeździk i hulajnoga Mini Micro 3in1 Deluxe. Produkt ten łączy w sobie 3 produkty, wspierające 3 etapy rozwoju:

Etap 1; wiek 1 – 2

Po zamontowaniu, regulowanego na drążku kierownicy, siedziska hulajnoga zmienia się w bezpieczny jeździk. Miękkie siedzisko wykonane z plastiku oraz piankowego wypełnienia zapewni naszemu maluchowi komfort i wygodę siedzenia. Możliwość regulacja pozwala ustawić wysokość tak by dziecko swobodnie mogło dotykać nogami ziemi i odpychać się. Siedzisko posiada uchwyt w tylnej części uchwyt do trzymania przez rodzica. Okrągły uchwyt na kierownicy sprawia, że dziecko w dowolny sposób może się jej trzymać.

Etap 2; wiek 2 – 3

Po demontażu siedziska produkt będzie mógł być wykorzystywany jak klasyczna hulajnoga, jednak z dużo niższą i lepsza w trzymaniu kierownicą w kształcie litery „O”. Podczas takiej jazdy dziecko zacznie dużo szybciej przyswajać zachowania związane z trzymaniem równowagi, sterowaniem pojazdem a także koordynacją ręka-oko. Te cechy pozwolą mu w pełni przygotować się do normalniej jazdy na hulajnodze lub rowerku biegowym. Hamulec w tylnej części pozwoli dziecku samodzielnie panować na prędkością jazdy. Trzy kołowa konstrukcja pozwala zachować pełną stabilność nawet podczas postoju. Lekka konstrukcja zapewnia wszechstronność, dzięki której pokonanie złej nawierzchni lub krawężnika nie będzie przeszkodą, a maluch będzie mógł sobie sam z tym poradzić.

Etap 3; wiek 3 – 5

W tym okresie można zmienić okrągłą kierownice na normalną, taką jak w każdej hulajnodze. Pozwoli to w pełni przygotować się do aktywnego spędzania czasu na większych hulajnogach bądź rowerze. Wszelkie inne parametry pozostają takie jak w przypadku poprzednich etapów.
Jeździk i hulajnoga Mini Micro 3in1 Deluxe przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Maksymalne obciążenie podestu oraz siedziska to 20 kg. Sama hulajnoga waży zaledwie 1,5 kg co powoduje, że dziecko może samo poradzić sobie z jej podniesieniem oraz zapewnia łatwe manewrowanie. Minimalna wysokość kierownicy to 49 cm, a maksymalna to 69 cm. Hulajnoga jest składana poprzez zwolnienie blokady kierownicy i wyciągnięcie całego drążka. Podest został pokryty silikonowymi wypustkami, które nawet podczas wilgotnej podeszwy buta zapewniają pewną i stabilną pozycję stopy.

Hulajnogi Micro dla przedszkolaków

W ofercie producenta hulajnóg Micro znajdują się modele przeznaczone dla dzieci, które przekroczyły wiek 3 lat, ale nie osiągnęły jeszcze 6 lat. Takim produktem jest m.in. Hulajnoga Mini Micro, która została zaprojektowana jako trójkołowa hulajnoga wyposażona w kierownice o stałej wysokości.  Stała wysokość drążka kierownicy na poziomie 67 cm od ziemi będzie odpowiednia zarówno dla młodszych oraz starszych dzieci. Podest wykonany z elastycznego materiału pozwala na amortyzację oraz pochłania drgania pochodzące od podłoża. Podest jest na tyle duży, że możliwe jest postawienie obu stóp na nim. Koła zostały wykonane z poliuretanu, który znany jest z wykorzystania go w kółkach takich produktów jak rolki lub deskorolki. Poliuretan jest dość miękkim tworzywem, dzięki czemu jego zaletą jest łatwiejsze pokonywanie nierówności na drodze. Dodatkowo poliuretanowe koła są cichsze niż te wykonane z plastiku – przekłada się to na mniejszy hałas w momencie używania hulajnogi w zamkniętych pomieszczeniach (np. w domu). Hulajnoga posiada konstrukcję trójkołową co oznacza, że nie posiada skrętnej przedniej osi (tak jak modele dwukołowe). Skręcanie polega na balansie ciałem oraz wychyleniu drążka w kierunku skrętu – zapewnia to łatwiejsze sterowanie, lepsze opanowanie toru jazdy. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci rozpoczynających przygodę z takimi aktywnościami sportowymi – dzięki temu możliwe jest lepsze opanowanie zmysłu równowagi oraz polepszenie koordynacji ruchowej. Również jak model dla młodszych dzieci ta hulajnoga jest składana – pozwala to zaoszczędzić miejsce w momencie, gdy hulajnoga jest nieużywana. Ta funkcja jest również przydatna w momencie dojazdu dziecka hulajnogą do przedszkola.

Hulajnogi Micro dla dzieci

Kolejnym segmentem w kategoriach sprzętu producenta Micro są hulajnogi młodzieżowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz szkolnym (od 5 do 12 lat). Flagowym produktem jest Micro Maxi Deluxe będąca powiększoną wersją hulajnóg prezentowanych wcześniej. W tym modelu postawiono na szeroka gamę kolorystyczną – zapewnia to bardzo duży wybór zarówno w kolorach typowych dla chłopców jak i dla dziewczynek. Każdy wariant kolorystyczny jest utrzymany w tej samej stylistyce – jednakowy kolor podestu, drążka kierownicy oraz chwytów. Kierownica hulajnogi, a raczej jej wspornik, jest anodowany – ta metoda nakładania farby zapewnia trwałość oraz jednolite pokrycie powierzchni kolorem. We wsporniku schowana jest wysuwana część samego drążka kierownicy – system regulacji jej wysokości obejmuje zakres od 67 do 91 cm. Hulajnoga może rosnąć razem z dzieckiem i dzięki temu służyć długie lata. Trójkołowa konstrukcja i poliuretanowe koła są na tyle wytrzymałe, że hulajnoga nie zepsuje się zbyt szybko. W tym modelu kierownica nie jest wyciągana tylko składana – obsługa tego mechanizmu jest bajecznie prosta. Wystarczy zwolnić blokadę kierownicy i możliwe jest jej pionowe złożenie. Dzięki temu możliwe jest schowanie jej nawet do szafki w szkole Maksymalne obciążenie hulajnogi to 70 kg, a sama jej waga to 2,5 kg.

Hulajnogi Micro dla dorosłych

Firma Micro zadbała również o starszą młodzież oraz dorosłych wypuszczając Hulajnogę Micro Black o maksymalnym obciążeniu 95 kg oraz regulowanej kierownicy od wysokości 7 do 103 cm. Hulajnoga została zaprojektowana jako dwukołowa i jej sterowanie przypomina prowadzenie rowerem. Wzmocniony podest wraz z nóżką boczną pozwala na zaparkowanie hulajnogą i pozostawienie jej w pozycji pionowej. Wyjątkowa lekka konstrukcja o całkowitej masie 6,5 kg pozwala na łatwe transportowanie złożonej hulajnogi oraz manewrowanie podczas jazdy. Duże koła o średnicy 200 mm z poliuretanową powierzchnią zewnętrzną sprawdzą się w każdym terenie. Ich rozmiar wpływa na prędkość maksymalną hulajnogi oraz jej zdolność do utrzymania pędu. Mimo dużych kół podest hulajnogi umieszczony jest dość nisko co sprzyja manewrowaniu hulajnogą – nisko umieszczony środek ciężkości doskonale sprzyja temu zjawisku.

W ofercie producenta Micro znajduje się również hulajnoga podróżna Micro Luggage II, która stanowi połączenie mobilności wraz z funkcja transportową. Rozmiar produktu pozwala na transportowanie go samolotem jako bagaż podręczny. Jej maksymalne obciążenie wynosi 100 kg, a waga samej hulajnogi to 4,6 kg. Wymiary po złożeniu to 35 x 58 x 23 cm. Wysokość kierownicy jest stała i wynosi 98 cm. Pojemność bagażowa to 26 litrów, a dzięki umieszczonym wewnątrz przegrodom umożliwia na łatwą organizację bagażu.

Czytaj dalej
FILTRUJ:


Producent
Cena
zł -
Dostępność
Sortowanie
Ostatni zakup 24 minuty temu.