Kontakt
0

Filtruj:

Dostępności

Sortowanie:

CROOZER

Liczba produktów: 2

Croozer Melia - wkładka dla niemowlaka

199,90 zł
Croozer Melia - wkładka dla niemowlaka

Croozer Melia - wkładka dla niemowlaka

199,90 zł
Croozer Melia - wkładka dla niemowlaka

Kapturek do wkładki Croozer Melia

80,55 zł
Kapturek do wkładki Croozer Melia

Kapturek do wkładki Croozer Melia

80,55 zł
Kapturek do wkładki Croozer Melia

Przyczepki rowerowe Croozer

Firma Croozer została założona w 1993 roku przez Andreasa Gehlena. Założył on wtedy sklep w swoim garażu w Kolonii specjalizujący się w przyczepkach rowerowych nazwany „Zwei plus zwei”. Jako ojciec wtedy trzyletniej córki czerpał wiele radość z projektowania i wykonywania przyczepek rowerowych. Jego katalog był rozsyłany pocztą i możliwy był dowóz na ternie Niemiec. Ćwierć wieku później trochę się pozmieniało - Andreas zaczął prowadzić biznes wraz ze swoją, już dorosłą, córka oraz zatrudniał 40 pracowników. Firma „Zwei plus zwei” ewoluowała do Croozer GmbH.
W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić ścieżkę rowerową lub miejską bez przyczepek rowerowych. Stały się integralną częścią codziennego życia wielu ludzi i razem z rowerami reprezentują nowoczesny, przyszłościowy środek transportu. Jednakże, kiedy fundamenty dzisiejszego Croozer GmbH zostały ustanowione w 1993 r. przyczepka rowerowa (zarówno typu cargo, transportowa dla dzieci lub transportowa dla zwierząt), jaką znamy dzisiaj, nie była nigdzie widoczna. Głównym celem Croozer od samego początku było oferowanie przyczepek transportowych, które w największym stopniu pokrywają się z potrzebami rowerzystów oraz rodziców. Wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa i komfortu są priorytetowymi wartościami przy projektowaniu, wykonywaniu oraz użytkowaniu przyczepek. Aby zapewnić, że wycieczki z Croozer są nie tylko łatwe w użyciu, ale także bezproblemowe, wszystkie używane przez nas materiały przechodzą rygorystyczne testy na obecność szkodliwych substancji, a wszystkie funkcje techniczne są poddawane najbardziej rygorystycznym testom laboratoryjnym.

Przyczepki Croozer dla dzieci

Obecnie firma Croozer w swojej ofercie posiada kilka modeli różniących się między sobą rodzajem osprzętu oraz ilością miejsc siedzących. Wyróżnia się przyczepki przeznaczone do przewozu jednego dziecka oraz przyczepki przystosowane do przewozu dwójki dzieci.  Najlepiej doposażonym modelem jest przyczepka z serii Croozer Kid Plus, która przystosowana jest do przewozu dzieci do maksymalnego wzrostu 117 cm (mniej więcej odpowiada to wieku 7 lat). Głównym atutem tej przyczepki jest zastosowanie zawieszenia Sylomer. Sylomer to bezobsługowe zawieszenie, kt
órego skok wynosi 45 mm – pozwala to na tłumienie wszelkich nierówności na drodze oraz komfortową podróż dzieci. Bezobsługowość tego zawieszania polega na dostosowywaniu poziomu amortyzacji do wagi dzieci. Samoczynna regulacja sprawia, że nie wymagane jest ustawianie parametrów przy sprężynach lub korekcja wstępnych ustawień. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów zawieszenie Sylomer w przyczepkach rowerowych jest wyjątkową odporne na warunki atmosferyczne oraz odkształcenia. Nawet podczas długiego użytkowania przyczepki rowerowej wyposażonej w zawieszenie Sylomer jego składowe nie deformują się, nie ma spadku poziomu amortyzacji oraz przyczepka rowerowa nie wpada w drgania lub podbicia. Efektem jest długa podróż w bardzo komfortowych warunkach. Sama rama nośna przyczepki rowerowej Croozer Kid Plus jest wyjątkowo trwała oraz zaprojektowana tak, aby jak najlepiej przenosić obciążenia, być jak najbardziej trwała na uszkodzenia mechaniczne oraz charakteryzująca się wysoką lekkością. Niska waga samej przyczepki pozwala na większą ładowność w strefie przeznaczonej dla pasażera lub pasażerów. Wnętrze jest przestronne, dzięki czemu nie krępuje ruchów dziecka, co przekłada się na dużą swobodę wewnątrz. W przedniej części przyczepki znajduje się zderzak, który został całkiem przeprojektowany. Dzięki niemu cała konstrukcja jest usztywniona, umożliwia to łatwiejsze wsiadanie oraz wysiadanie z przyczepki. Model na rok 2019 wyróżnia się również nowościami takimi jak mata pod nogi, poduszka pod główkę oraz wkładka wentylacyjna. Mata pod nogi zapewnia czystość wewnątrz przyczepki rowerowej – jest to plastikowy podnóżek z wysokim kołnierzem wyłożony materiałową matą. Dzięki niemu cały brud pochodzący z butów (np. żwir, piasek, woda, liście lub inne zanieczyszczenia) pozostają na łatwej w czyszczeniu macie. Dzięki wysokiemu kołnierzowi zabrudzenia nie przedostają w dalsze części przyczepki. Poduszka pod główkę ma za zadanie zwiększyć komfort małego pasażera przyczepki rowerowej. To ona odpowiada za podparcie głowy, dodatkową absorpcję drgań oraz komfortową podróż lub nawet drzemkę. Poduszka ma regulowaną wysokość – możliwe jest dostosowanie jej indywidualnie do wzrostu dziecka. Wkładka wentylacyjna zastosowana w przyczepkach rowerowych Croozer Kid Plus 2019 zwiększa przepływ powietrza wewnątrz przyczepki. Dzięki lepszej wentylacji gorące powietrze z wnętrza przyczepki jest odprowadzane, a nagromadzane jest świeże, chłodne powietrze. W przyczepkach rowerowych Croozer Kid Plus boczne okna wraz ze zintegrowaną osłoną przeciwdeszczową chronią również przed szkodliwym promieniowaniem UV. Okna posiadają filtr UPF 80+.
Przyczepka rowerowa Croozer Kid Plus charakteryzuje się małymi rozmiarami – niezależnie czy jest to przyczepka dla jednego dziecka czy też dla dwójki dzieci. Przyczepka w momencie przechowywania umożliwia złożenie – wtedy wysokość przyczepki wynosi zaledwie 28 cm. Ten model przyczepek wyposażony jest w koła w rozmiarze 20” dzięki czemu idealnie sprawdzi się nawet na długie podróże. Maksymalne obciążenie dla modelu przeznaczonego dla jednego dziecka to 35 kg. W przypadku przyczepki dla dwójki dzieci granicznym obciążeniem jest 70 kg.

Akcesoria do przyczepek rowerowych Croozer

Przy zakupie przyczepki rowerowej Croozer Kid Plus w zestawie otrzymuje się wózek/przyczepkę, uchwyt do pchania wózka wraz z oświetleniem, kółko spacerowe, kółko sportowe, dyszel do przyczepienia do roweru, chorągiewkę, matę podłogową, wkładkę wentylacyjną oraz poduszkę pod główkę. Croozer Kid Plus, dzięki szeregowi akcesoriów, nie musi być wykorzystywana jedynie jako przyczepka rowerowa. Dołączony uchwyt do pchania oraz kółko spacerowy pozwoli w łatwy sposób zmienić przyczepkę rowerową w wózek do spacerów. Przednie koło sportowe wraz z uchwytem do pchania pozwala zmienić Croozer Kid Plus w wózek do joggingu. Wymiana tych akcesoriów, montaż, demontaż oraz zmiana charakteru przyczepki jest możliwa do wykonania bez narzędzi – wszystko dzięki systemowi Click&Crooz. Charakteryzuje się on wyraźnym, charakterystycznym dźwiękiem, który oznacza poprawy montaż. Sam system jest w pełni bezpieczny i pozwala na bardzo szybką zmianę akcesoriów.
Bardzo dobrym zabiegiem jest umieszczenie oświetlenia o barwie białej oraz czerwonej do obu stron uchwytu do pchania. System ten nazywa się Click&Flash. Dzięki temu spacerujący rodzic z dzieckiem (lub dziećmi) jest bardzo dobrze widoczny. O oświetlenie zadbała firma Bush&Muller – jeden z czołowych producentów oświetlenia rowerowego. Oświetlenie zasilane jest poprzez akumulator litowo-jonowy o pojemności 2300 mAh ładowany poprzez port USB. Zapewnia to nieprzerwaną prace oświetlenia przez 15 godzin. Oświetlenie jest odporne na wstrząsy i wodę, dzięki czemu można używać go podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oświetlenie przyczepki rowerowej wyposażone jest w czujnik zmierzchu oraz czujnik ruchu – podczas wykrycia obniżenia się jasności otoczenia lampka automatycznie zapali się. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce podczas ruszenia wózka po dłuższym postoju. Oba systemy mają za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa rodzica oraz dziecka.
Dodatkowe akcesoria, które można zakupić osobno zwiększają możliwości przyczepki. Dla najmłodszych dzieci, które są pomiędzy 1. a 10. miesiącem życia, dedykowany jest hamak, który umożliwia bezpieczny transport niemowlaka. Hamak zapewnia pełne podparcie pleców oraz szyi dziecka – dzięki temu podróż jest w pełni bezpieczna. System montażu jest bardzo prosty – hamak wyposażony jest w ośmiopunktowy system montażu do ramy przyczepki rowerowej. Dzięki temu, że hamak jest podwieszony na konstrukcji nośnej przyczepki rowerowej dziecko nie odczuwa żadnych wstrząsów, nierówności na drodze lub kamieni. Dodatkowym akcesorium jest zestaw Winter Kit przeznaczony do użytku wraz z hamakiem Croozer. Dzięki niemu możliwe jest wykorzystanie przyczepki rowerowej do transportu niemowlaka w chłodniejsze dni. Wnętrze Winter Kit wykonane jest z komfortowej polarowej wyściółki, która bardzo dobrze izoluje ciepło.
Spacery lub wycieczki rowerowe wraz z przyczepkami Croozer wiążą się z potrzebą przenoszenia rzeczy będących koniecznych w przypadku wyprawy z dzieckiem. W związku z tym firma Croozer przygotowała jako akcesoria do przyczepek rowerowych lub wózków specjalne torby zwiększające pojemność bagażową przyczepki. Torbą pozwoli na przewożenie telefonu, kluczy, portfela, butelki lub innych rzeczy, których gabaryty pozwalają na włożenie ich do torby. Torba wyposażona jest w regulowany pasek w zakresie od 80 do 140 cm służący do przenoszenia jej na ramieniu. Torbę można wykorzystać zarówno jako wyposażenie przyczepki rowerowej dla jednego dziecko, jak i dla dwójki dzieci.

Jak połączyć przyczepkę rowerową Croozer z rowerem?

Montaż przyczepki do roweru jest bardzo prosty – zaraz po zakupie konieczna jest ingerencja w system mocowania piasty tylnego koła. W późniejszych etapach przyczepka z łatwością może być wpinana i wypinana bez konieczności użycia narzędzi. Firma Croozer z myslą o różnych typach tylnych piasta przygotowała wiele rozwiązań pozwalających na połączenie przyczepki z rowerem. Jednym z podstawowych, a zarazem najbardziej uniwersalnym z rozwiązań jest zastosowanie zaczepu, który umieszczany jest pod nakrętką piasty po przeciwnej stronie do łańcucha. Stosując takie rozwiązanie należy odkręcić nakrętkę tylnej piasty oraz założyć oś piasty zaczep. Rozwiązanie to nie przeszkadza podczas jazdy na rowerze bez przyczepki rowerowej. W przypadku posiadania sztywnej osi w tylnej piaście rowerowej możliwy jest zakup odpowiedniego wkładu piasty zakończonego zaczepem kompatybilnym z dyszlem Croozer. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczny montaż przyczepki przy rowerze. W momencie posiadania roweru miejskiego lub innego wyposażony w piastę wewnętrzną taką jak na przykład Shimano Nexus 3 możliwe jest zastosowanie nakrętki na oś, która stanowi zamienną część do tej zamontowanej w rowerze. Wówczas nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zaczepów, ponieważ nakrętka posiada zintegrowany zaczep. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i w pełni bezpieczne.
Sam montaż dyszla na zaczepie przymocowanego przy rowerze jest również bardzo prosty. Dyszel posiada szereg zabezpieczeń, których zadaniem jest niedopuszczenie do odczepienia się przyczepki od roweru. Dyszel posiada zamek na klucz blokujący dyszel na zaczepie, dodatkowy pasek zakończony trzepienim służący do owinięcia wokół rury tworzącej tylny trójkąt oraz trzpień magnetyczny mocowany w okolicy zawiasu przy przyczepce.

Przyczepki rowerowe transportowe

Bardzo wygodnym środkiem służącym do transportu gabarytowych przedmiotów może być przyczepka Croozer Cargo. Croozer Cargo pozwala na przewóz bagażu o maksymalnej masie 40 kg. Sama przyczepka waży zaledwie 9 kg. Przyczepkę charakteryzuje wodoszczelne poszycie. Przyczepka może być bardzo łatwo złożona do kompaktowych wymiarów o wysokości zaledwie 14 cm. Koła zastosowane w tym modelu to 16 calowe koła wraz z dętką oraz oponami. Wymiary przyczepki to 80 cm długości, 69 cm szerokości oraz 64 cm wysokości. Przyczepki z powodzeniem może znaleźć zainteresowanie wśród osób wybierających rower na zakupy, podróżujących dużo lub wykorzystujących rower zawodowo – na przykład wśród listonoszów. Przyczepka transportowa może z łatwością być zmieniona w przyczepkę ręczną, która można ciągnąć lub pchać – wymagane jest dokupienie osobnego zestawu akcesoriów.

Przyczepki rowerowe dla psów

Firma Croozer również zadbała o pupilów. Powstała seria przyczepek przeznaczona dla psów. Przyczepki między sobą różnią się wielkością oraz maksymalnym obciążeniem – wszystko zależy od rasy i wieku psa jaki będzie transportowany. Przyczepki produkowane są w trzech wielkościach – L, XL, XXL. Najmniejsza z nich, wersja w rozmiarze L, posiada limit obci
ążenia 25 kg oraz rozmiar 90 x 72 x 82 cm (długość x szerokość x wysokość), a długość wnętrza wynosi 75 cm. Pośrednim rozmiarem jest XL, który charakteryzuje się limitem wagowym równym 35 kg, a jej wymiary wynoszą 105 x 86 x 93 cm (długość x szerokość x wysokość). Długość wnętrza jest o 15 cm większa niż u poprzednika – wynosi 90 cm. Największym modelem z serii Dog jest wersja XXL, której maksymalne obciążenie wynosi 45 kg, a rozmiary zewnętrzne to 115 x 86 x 103 cm (długość x szerokość x wysokość) przy długości wnętrza 100 cm. Różne modele posiadają zróżnicowany otwór wejściowy, w wersji L jest to 32 x 53 cm, w XL jest 46 na 63 cm, a w XXL 46 x 73 cm. Przyczepka została wyposażona w hamulec postojowy, który pozwala psu łatwiej wejść i wyjść z przyczepki. Dodatkowym akcesorium, które można dokupić do przyczepki jest nóżka, która pozwala na utrzymanie przyczepki w poziomie. Nóżka jest szczególnie przydatna w przypadku posiada pośredniej oraz największej wersji przyczepki – masa psa wskakującego do wnętrza może być za duża do utrzymania przyczepki w rękach. Zaletą przyczepek rowerowych dla psów jest możliwość konwersji przyczepki w transporter, który może być zamontowany w samochodzie. Wymagane jest jedynie wypięcie dyszla oraz kół bocznych, które wykorzystują system Click&Crooz. Przyczepką z powodzeniem można przewozić brudnego psa, który ledwo co wyszedł z jeziora lub błota. Czyszczenie wnętrza jest bardzo proste – wystarczy otworzyć obie strony przyczepki i spłukać podłogę i wnętrze wodą. Otwory w poszyciu pozwolą na szybkie i sprawne odprowadzenie wody.

Czy warto kupić przyczepkę rowerową?

Oczywiście, że tak! Jest to dość spore ułatwienie w przypadku przewożenia dzieci, psów lub dużych bagaży. Transport dzieci jest bardzo bezpieczny oraz komfortowy. Dla psa, który lubi się wybiegać za miastem jest również bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ całą zgromadzoną siłę może wykorzystać na otwartej przestrzeni, a nie podczas dojścia i powrotu do domu. Przewożenie dzieci w przyczepce rowerowej jest równie komfortowe dla rodzica jak i dla dzieci – pozycja półleżąca dziecka pozwala mu zarówno na wygodną podróż jak i drzemkę. Przyczepki rowerowy typu Cargo pozwolą na transport rowerem rzeczy o dużym gabarycie i masie – jest to spore ułatwienie dla ludzi korzystających z rowerów na co dzień. 
Porównaj produkty 0