Kontakt
0

Filtruj:

Dostępności

Sortowanie:

Checker Pig

Liczba produktów: 2

Checker Pig Singlespeed Classic
Czarny połysk

2 199,00 zł
Ostre koło Checker Pig Singlespeed Classic

Checker Pig Singlespeed Classic

(Czarny połysk)
2 199,00 zł
Ostre koło Checker Pig Singlespeed Classic (Czarny połysk)

Checker Pig Singlespeed Classic
Niebieski połysk

2 199,00 zł
Ostre koło Checker Pig Singlespeed Classic

Checker Pig Singlespeed Classic

(Niebieski połysk)
2 199,00 zł
Ostre koło Checker Pig Singlespeed Classic (Niebieski połysk)

Rowery Checker Pig single speed i ostre koło

Rowery Checker Pig to z reguły pojazdy przeznaczone do jazdy po mieście. Marka proponuje modele silnie kojarzące się ze stylistyką retro. Popularne są wersje single speed wyposażone w piastę flip flop, która pozwala po odwrócenia koła zamienić normalny rower z wolnobiegiem w ostre koło. Czyli minimalistyczną maszynę wybieraną przez kurierów rowerowych. Rowery Checker Pig tworzone są z dbałością o szczegóły, przypominają rower szosowy wyposażony w prosta kierownicę i stylowe dodatki, takie jak skórzane siodełko i chwyty kierownicy. Ze względu na te zalety rowerów tej marki nie mogło zabraknąć również na naszych stronach. Proponujemy przede wszystkim rower Ostre Koło Checker Pig Singlespeed Classic. To stylowy pojazd szosowy, który daje ona możliwość zmiany napędu z wolnobiegu na ostre koło. Poza tym to elegancka estetyka oraz efektowne wykonanie. Minimalistyczny design i brak przerzutek to przepis na wyjątkowo prosty w obsłudze rower, w którym niewiele może się zepsuć. Z tej maszyny można korzystać codziennie jako środka transportu na dojazdy do pracy. Napęd z jednym biegiem zdecydowanie wydłuża żywotność łańcucha i zmniejsza ilość potrzebnego serwisu do minimum. Taki rower jest zawsze gotowy do drogi. Cienki opony przeznaczone do jazdy po asfalcie praktycznie nie generują oporów toczenia.

Jakie rowery produkuje Checker Pig?

Checker Pig produkuje znakomite rowery przystosowane do różnych nisz. W ofercie tej firmy znajdziemy trwałe i ergonomiczne rowery miejskie i trekkingowe, rowery szosowe, rowery górskie, single speed a nawet ostre koło. Polecamy zwłaszcza rowery trekingowe, są zaprojektowane do długodystansowych wypraw, turystyki rowerowej i codziennej jazdy po różnych nawierzchniach. Są one zwykle wyposażone w akcesoria ułatwiające dłuższe podróże, takie jak bagażniki, oświetlenie, błotniki i dodatkowe uchwyty na stelaże pod sakwy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu i czasom, dołączyła ona także do swojej oferty rowery miejskie, o przyjemniej, zrelaksowanej geometrii, wyposażone w osłonę łańcucha czy głebokie błotniki.

Co to jest rower sinlge speed i ostre koło?

Rower o ostrym kole, znany także jako fixed gear lub fixie, to rodzaj jednośladu o stałym przełożeniu. Jest on również pozbawiony wolobiegu, czyli nie ma mechanizmu pozwalającego na przestanie kręcenia korbą w trakcie jazdy. Na takim rowerze trzeba cały czas pedałować. Żeby się zatrzymać trzeba mocno oporować nogami. W najbardziej purystycznych wersjach, tego typu rowery pozbawione są hamulców, lub posiadają tylko jeden przedni. Prosta konstrukcja i unikalny design rowerów ostre koło sprawiają, że jest on częstym wyborem jako rower do jazdy miejskiej. Ten typ roweru rozpoczął swoje życie jako rower szosowy pozbawiony przerzutek i z prostą kierownicą zamiast baranka. To były modyfikacje wprowadzane przez kurierów rowerowych, w celu zmniejszenia kosztów obsługi jazdy rowerem. Co dodatkowo sprawia, że taki rower jest bardzo lekki. Jednocześnie nie posiada możliwości zmiany przerzutek, co oznacza, że każde wzniesienie może stanowić wyzwanie.

Ostre koło Checker Pig

Historia rowerów o ostrym kole sięga czasów Tour de France. Przez pierwsze cztery lata wyścigu bowiem najlepsi zawodnicy świata rywalizowali na takich właśnie pojazdach. Dziś rowery tego typu uważa się za nietypowe ze względu na ich specyfikę. Jednak wciąż posiadają one swoich zwolenników. Posiadają bowiem wiele zalet. Z wyglądu mogą on przypominać rowery singlespeed, które jednak mają wolnobieg, a po prostu nie mają przerzutek. Natomiast różnica w działaniu jest kolosalna. Dzieje się tak, ponieważ korba i tylna piasta są połączone sztywnie łańcuchem, co powoduje, że ruch tylnego koła i obrót pedałów są zsynchronizowane. Aby takiego roweru używać, trzeba ciągle pedałować, nawet na zjazdach .Innymi słowy, jeśli pedałujemy do przodu, jedziemy do przodu, a jeśli obracamy pedały wstecz, cofamy się.

Rowery Checker Pig

Checker Pig rowery z 20-letnią historią. Od samego początku marka wspierała kolarstwo i sport rowerowy. Zdobyte w ten sposób doświadczenia pomogły nam tworzyć coraz to lepsze modele rowerów. Zawodnicy naszego zespołu wygrywali tytuły w mistrzostwach świata i na olimpiadach, a logo marki "uśmiechnięta świnka" stał się kultowy. Nasza oferta rowerów imponuje nie tylko innowacyjną techniką, ale także dbałością o detale. Niektóre modele jak np. "Shadow" są, od jakiegoś czasu, poszukiwanymi modelami kolekcjonerskimi.

Dążenie do perfekcji, dbanie o detale i ogólna radość z tworzenia rowerów motywują nas ciągle na nowo do tworzenia coraz to lepszych rowerów dla najbardziej wybrednych kolarzy i rowerzystów.

Checker Pig - stworzony w Berlinie

Porównaj produkty 0