OPIS KATEGORII VIDEO BANNER
Rowery Elektryczne

Rowery elektryczne

Holenderskie rowery elektryczne Batavus, Sparta, Gazelle i KOGA. W dzisiejszych czasach w Europie rower elektryczny nie jest już przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób starszych. Stał się miejskim i rekreacyjnym środkiem transportu dla ludzi w każdym wieku. Używany jest do weekendowej rekreacji, na dojazdy do pracy na zakupy czy jako środek transportu do poruszania się po mieście zamiast samochodu, motoru czy komunikacji miejskiej. Rowery elektryczne zwiększają komfort jazdy, a przede wszystkim dają możliwość zwiększenia pokonywanych kilometrów podczas jednej wycieczki. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii holenderskie rowery e-bike są dopracowane w każdym parametrze. 

Sprawdź jakie to proste !

Ustawiasz w rowerze poziom wspomagania elektrycznego, kręcisz pedałami jak w zwykłym rowerze, a silnik Cię wspomaga, dzięki czemu jeździ się zdecydowanie lżej i bardziej komfortowo nawet w terenie wysokogórskim. Rowery elektryczne dopuszczone przez Polskie i Europejskie prawo nie mają możliwość jechania bez pedałowania, rowery elektryczne jedynie dodają Ci mocy...

Jaki rower elektryczny wybrać ? 

Do wyboru mamy 3 miejsca montażu silnika elektrycznego. Zaczynając od silników umieszczonych w przedniej piaście w modelach Batavus Genova E-go, Allegro E-go czy Monaco E-go. Kolejnym miejscem jest silnik umieszczony w tylnej osi osi jak w modelu Sparta SpartaMet ION. Jednak w ostatnim roku prym wiodą rowery elektryczne z silnikiem umieszczonym w korbie BOSCH lub Yamaha. 

W tym momencie zasięg rowerów elektrycznych oscyluje w granicach do 140 km. Największym zasięgiem mogą poszczycić się rowery z napędem w korbie czyli BOSCH i Yamaha. Jednak liderem pozostaje rower Sparta SpartaMet z zasięgiem do 290 km ! Tak duży zasięg rower zawdzięcza dwóm bateriom (jedna umieszczona w ramie roweru, druga na tylnym bagażniku). 

Który silnik roweru elektrycznego jest najmocniejszy ? 

Niekwestionowanym liderem z największą mocą silnik wśród rowerów elektrycznych jest Batavus Stream / Razer Yamaha z silnikiem elektrycznym Yamaha o max momencie obrotowym, aż 80 Nm. Można powiedzieć... Demon przyśpieszenia i mocy ! Jakby się dobrze postarać możemy zacząć uczestniczyć w wyścigu spod świateł konkurując z niejednym samochodem :) 

Na drugim miejscu uplasowały się rowery elektryczne z silnikiem BOSCH Performance Active o mocy 60 Nm np Batavus Milano, Trento czy Sparta E-Speed. Tuż za nim plasuje się podstawowy model silnika elektrycznego BOSCH Active Line z mocą 48 Nm (Batavus Milano Bosch, Batavus Isola Bosch. 

Na kolejnych miejscach znajdziemy rowery elektrycznego ze sprawdzonymi już silnikami Sanyo i holenderskiego systemu ION o mocy 22 Nm (Sanyo) i 30 Nm (ION System). Oczywiście moc 22-30 Nm jest w zupełności wystarczająca do sprawnego i komfortowego poruszania się po mieście, lesie czy dłuższej wycieczce rowerowej. 


FILTRUJ:

Umiejscowienie silnika
Zasięg
Kolor
Producent
Cena
zł -
Sortowanie
Ostatni zakup 3 minuty temu.