Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

O MARCE GALERIA VIDEO BANNER
Gazelle rowery

Rowery holenderskie Gazelle

Gazelle to czołowy producent rowerów w Holandii. Firma swoją siedzibę ma w mieście Dieren rocznie produkuje około 380tyś rowerów, a do tej pory wyprodukowała ich ponad 13 milionów.  Rowery Gazelle od około 7 lat sprzedawane są również w Polsce, zdobywając coraz większe uznanie wśród polskich klientów. Wysoka jakość wykonania, nowoczesne wzornictwo oraz przemyślane rozwiązania technologiczne sprawiają, ze rowery Gazelle są wyjątkowe. Oprócz rowerów firma Gazelle markuje również swoim logo wiele akcesoriów i części dzięki czemu wiele modeli jest niepowtarzalnymi. Gazelle w swojej ofercie ma rowery typowo klasyczne, takie jak Gazelle Basic, czy Gazelle Tour Populair z siodełkiem Brooks i hamulcami na cięgłach. Modele rekreacyjne Gazelle Orange, Paris, czy trekkingowe Medeo, Chamonix

Marka Gazelle istnieje na rynku rowerowym bez przerwy od 1902 roku, na chwilę obecną w fabryce w Dieren w Holandii zatrudnionych jest 550 osób. Roczna produkcja, to około 380 tysięcy rowerów rocznie.
W swojej ofercie Gazelle ma klasyczne rowery miejskie, stylowe, rekreacyjne, trekkingowe oraz elektryczne. W 1937 roku Gazelle, we współpracy z firmą Phillips, wyprodukowała pierwszy rower elektrycznym, a w 1935 pierwszy tandem. Gazelle ma na swoim koncie wiele opatentowanych produktów, jak trzybiegowa piasta z hamulcem bębnowym czy regulowane bez użycia narzędzi wsporniki kierownicy Switch. Gazelle jest jednym z niewielu tak dużych producentów rowerów, który buduje większość swoich ram samodzielnie. 

Klasyczne rowery Gazelle. 

Do klasycznych rowerów miejskich Gazelle zaliczamy rowery z serii Classic oraz Toer Populair. Rowery te mają właściwie nie zmienioną formę i kształt ramy od początku istnienia firmy. To klasyka holenderskich rowerów miejskich; ramy tych rowerów wykonane są z wysokogatunkowej stali, która na łączeniach jest ze sobą lutowana. Te klasyczne modele toczą się na dużych kołach w rozmiarze 635 mm, dzięki czemu jeździ się na nich szybko, a rower prowadzi się stabilnie. Rowery Gazelle w stylu retro wyposażone są najczęściej w jedno przełożenie lub trzybiegową piastę planetarną. W rowerach tych znajdziemy również, coraz rzadziej spotykane, materiałowe osłony koła oraz materiałową osłonę łańcucha. 

          

Miejsko - rekreacyjne rowery Gazelle. 

Rowery miejsko - rekreacyjne, w odróżnieniu od typowo miejskich, posiadają najczęściej piasty biegowe z większą ilością biegów - siedem lub osiem. Zastosowanie takich przełożeń pozwala nie tylko komfortowo poruszać się po mieście, ale również na rekreacyjnych wycieczkach poza miastem. Rowery rekreacyjne posiadają również szereg innych udogodnień, jak amortyzowane przednie koło oraz amortyzowany wspornik siodełka. Duże, dwudziestoośmio calowe koła w rekreacyjnych rowerach Gazelle pozwalają nie tylko szybko się przemieszczać, ale także lepiej pokonują przeszkody. Regulowany całkowicie bez użycia narzędzi wspornik kierownicy Gazelle Switch jest wisienką na torcie tych rowerów. Dzięki niemu można szybko i bez problemu zmienić pozycję z całkowicie wyprostowanej do lekko pochylonej, co czyni miejsko - rekreacyjne rowery Gazelle jeszcze bardziej uniwersalnymi. Najpopularniejsze modele tego segmentu rowerów Gazelle, to znane i lubiane od lat Orange, Paris i Chamonix

          

Stylowe rowery miejskie Gazelle. 

Oprócz funkcjonalności roweru liczy się również jego styl, zwłaszcza w mieście. Gazelle produkuje rowery o nietuzinkowym wyglądzie. Poza niebanalnym wyglądem rowery te są typowo użytkowymi rowerami miejskimi wyposażonymi w mocne koła, wytrzymałe podpórki i najczęściej dwa bagażniki do przewozu różnych rzeczy. Rowery te, podobnie, jak klasyczne miejskie rowery Gazelle, służą do codziennego przemieszczania się po mieście, a dzięki swojemu wyglądowi nie pozostaniemy niezauważeni. Poza wyglądem i użytecznością ich zalety, to biegi schowane wewnątrz piasty odporne na warunki atmosferyczne, komplet błotników dla zapewnienia ochrony podczas jazdy w deszczu oraz szereg innych udogodnień charakterystycznych dla rowerów Gazelle. Najbardziej rozpoznawalne stylowe rowery Gazelle, które codziennie widać na ulicach, to Heavy Duty NL oraz piękna Miss Grace

                    

Trekkingowe rowery Gazelle. 

Holenderska marka Gazelle posiada w swojej ofercie również rowery przeznaczone dla miłośników dłuższych wycieczek i wypraw rowerowych. Trekkingowe rowery Gazelle od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszystko to dzięki świetnemu wyglądowi, tak charakterystycznego dla Gazelle, oraz zastosowaniu najwyższej klasy komponentów. Trekkingowe rowery Gazelle przystosowane są do pokonywania długich dystansów, a dzięki takim udogodnieniom jak amortyzacja przedniego koła, amortyzowany wspornik siodła oraz wspornik kierownicy z możliwością regulacji bez użycia narzędzi, jazda będzie również bardzo komfortowa. Dzięki wytrzymałym bagażnikom wszystkie rowery trekkingowe Gazelle przystosowane są do montażu i przewozu sakw; posiadają również komplet mocnego oświetlenia i błotniki chroniące przed wodą i błotem spod kół. Rowery te podobne są do rowerów rekreacyjnych, posiadają jednak napęd z przerzutkami zewnętrznymi dla zapewnienia większej ilości możliwych przełożeń. 

          

Elektryczne rowery Gazelle. 

Świat idzie naprzód i rowery elektryczne coraz częściej można spotkać na ulicach miast. Elektryczne rowery przestały być kojarzone jako przeznaczone wyłącznie dla osób starszych, stały się codziennym środkiem transportu nie tylko na weekendowych wycieczkach, ale także podczas codziennego użytkowania w mieście. Rowery elektryczne stały się świetną alternatywą do komunikacji w zakorkowanych miastach; coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie na dojazdy do pracy czy szkoły, zamiast samochodów czy komunikacji zbiorowej. Holendrzy, jako bardzo rowerowy naród, mają ogromne doświadczenie w produkcji rowerów elektrycznych. Firma Gazelle pierwszy rower elektryczny wypuściła już w 1937 roku. Elektryczne rowery Gazelle dostępne są z kilkoma systemami wspomagania: Impulse, Innergy, Bosch, Panasonic oraz Shimano Steps. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybierać między poszczególnymi mocami silników i pojemnościami baterii. Z uwagi na postęp technologiczny dystans możliwy do przejechania na jednym ładowaniu baterii ciągle się zwiększa i obecnie - w przypadku rowerów elektrycznych Gazelle - jest to od ok. 70 do aż 180 km. 

                    

 

 FILTRUJ:
WYCZYŚĆ FILTRY


Dostępność
Sortowanie


Kategorie


-10%
3 799,00 PLN/3 419,10 PLN

-10%
3 799,00 PLN/3 419,10 PLN
-10%
3 799,00 PLN/3 419,10 PLN
-10%
3 799,00 PLN/3 419,10 PLN

-10%
3 799,00 PLN/3 419,10 PLN
-20%
3 799,00 PLN/3 039,20 PLN
-20%
3 799,00 PLN/3 039,20 PLN

-20%
3 799,00 PLN/3 039,20 PLN
-20%
3 799,00 PLN/3 039,20 PLN
-10%
3 499,00 PLN/3 149,10 PLN

-10%
3 499,00 PLN/3 149,10 PLN

-20%
4 249,00 PLN/3 399,20 PLN

-20%
4 249,00 PLN/3 399,20 PLN
-20%
4 099,00 PLN/3 279,20 PLN

-20%
4 029,00 PLN/3 223,20 PLN

-20%
4 029,00 PLN/3 223,20 PLN

Ostatni zakup 3 godziny temu.