Kontakt
0

Woom 6 Anniversary Red

Woom rowery
Rower Woom 6 Anniversary Red przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat oraz o wzroście od 140cm do 165cm. o jubileuszowa edycja na 10 lecie marki Woom. Rowery z rocznicowej posiadają piękny perłowo-metaliczny lakier, informację o 10-leciu na ramie oraz specjalne logo na główce ramy. Dodatkowo do każdego roweru Anniversary Red” dołączona jest świetna pompka Woom AIRFLO gratis ! Rower charakteryzuje się klasyczną konstrukcją ramy i stanowi doskonałą kontynuacje do dalszego rozwoju i doskonalenia techniki i stylu jazdy. Rower charakteryzuje się klasyczną konstrukcją ramy i stanowi doskonałą kontynuacje do dalszego rozwoju i doskonalenia techniki i stylu jazdy. Modele Woom od tego w wzwyż są już pozbawione fizycznego połączenia pomiędzy ramą a widelcem, którego zadaniem było zapobieganie zbyt mocnemu skręceniu kierownicą. Regulacja siodełka: 76-92cm. Regulacja kierownicy: 92-96cm. Obciążenie maksymalne: 90kg. Waga rowerka jedyne 9,1kg. 

 
Woom Anniversary Red to jubileuszowa edycja na 10 lecie marki Woom. Rowery z rocznicowej posiadają piękny perłowo-metaliczny lakier, informację o 10-leciu na ramie oraz specjalne logo na główce ramy. Dodatkowo do każdego roweru Anniversary Red” dołączona jest świetna pompka Woom AIRFLO o wartości 159pln - gratis !

Rama roweru Woom 6 została wykonana z najwyższej jakości stopu aluminium typu 6061. Geometria ramy pozwala na wygodne wsiadanie i swobodną jazdę, a nisko umiejscowione siodełko obniża środek ciężkości rowerka, dzięki czemu utrzymanie równowagi jest dużo łatwiejsze. Widelec, wykonany z takiego stopu aluminium jak rama, posiada średnicę 1” i został połączony z główną ramą za pomocą sterów półzintegrowanych posiadających uszczelnione łożyska typu ahead.
Obręcze w rowerze Woom 6 zostały wykonane z lekkiego aluminium. Dzięki zastosowaniu wąskich piast oraz śrub montażowych typu Quick-Release zminimalizowano ryzyko otarcia lub rozcięcia skóry na nogach od ostrych krawędzi. Obręcze zostały wyposażone w 16 szprych Niro o grubości 1,8 mm. Na obręcze zostały założone uniwersalne opony Schwalbe Little Joe folding tyres 26 x 2,0", których głównymi zaletami jest doskonała amortyzacja nierówności, niskie opory toczenia oraz wysoka przyczepność do podłoża. Wewnątrz opony znajduje się klasyczna dętka posiadająca wentyl samochodowy.
Układ napędowy to klasyczna korba z kutego aluminium o długości 150 mm. Przednia zębatka posiada 28 zębów, a tylna kaseta składa się z 8 zębatek posiadających od 11 do 34 zębów. Za zmianę biegów w tym modelu odpowiada przerzutka SRAM X4 wraz z manetką obrotową Sram Grip Shift pozwalającą na płynny wybór jednego z ośmiu biegów. Korby zakończone są plastikowymi pedałami, a obie zębatki połączone są ze sobą łańcuchem. Stabilne pedały Woom płaskie, wąskie pedały platformowe z tworzywa sztucznego z zamkniętym wkładem suportu.
Rower posiada dwa hamulce typu V-Brake. Oba hamulce obsługiwane są za pomocą klamek na kierownicy, które przystosowane są do dziecięcych dłoni. V-Brake to klasyczna konstrukcja, która jest w łatwa w obsłudze i łatwa w serwisowaniu. Ten typ hamulców jest skuteczny, dzięki czemu pozwoli z łatwości wyhamować rower wraz z kierowcą nawet podczas awaryjnych sytuacji. Siodełko zastosowane w tym rowerze zostało anatomicznie dopasowane do wieku dziecka. Jego kształt pozwala na jeszcze lepsze odpychanie się oraz na większą wygodę podczas jazdy. Siodełko zostało wykonane bez użycia szkodliwych bądź trujących substancji, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu dziecka. Boczna osłona siodełka pozwala na opieranie roweru o różnego rodzaju ściany bez obawy o uszkodzenie zewnętrznego poszycia.
Waga roweru wynosi zaledwie 9,1kg – taka masa to wypadkowa zastosowania najwyższej jakości komponentów, które zapewnią możliwość użytkowania roweru nie tylko przez jedno dziecko. Wymiary paczki z rowerem wynoszą 131 x 68.5 x 22 cm.

Akcesoria Woom
 
nozka-do-rowerka-woomblotniki-do-rowerka-woomkask-do-rowerka-woombagaznik-do-rowerka-woomakcesoria-woom-lampkiakcesoria-woom-zapiecie-rowerowe

 
Woom to austriacka firma produkująca najwyższej klasy, lekkie rowerki dla dzieci. Ich hasło przewodnie to: Z pasji do rowerów i miłości do dzieci! Założycielami firmy są Christian Bezdeka i Marcus Ihlenfeld. Zaczęło się od poszukiwania idealnego rowerka dla własnych dzieci: chcieliśmy poznać tajniki rowerowego świata i zacząć projektować rowery, które spełniałyby oczekiwania rodziców i marzenia dzieci. 85 procent części rowerowych jest projektowanych na nasze indywidualne potrzeby i produkowanych wyłącznie dla marki woom. W ten sposób udało im się stworzyć rowery, które są doskonale dostosowane do anatomii i potrzeb najmłodszych.

 

PEŁNA GWARANCJA PRODUCENTA

2 lata na ramę i lakier
2 lata na pozostałe części i osprzęt


ROWER GOTOWY DO JAZDY
W opcji Premium rowery wysyłamy w pełni wyregulowany.

BEZPIECZNA PACZKA
Każda paczka jest ubezpieczona na pełną wartość roweru. Rower możesz odpakować przy kurierze.

30 DNI NA ZWROT
Rower możesz odpakować i wykonać jazdę próbną. Pamiętaj możesz zwrócić lub wymienić rower do 30 dni od dnia odebrania paczki.
 

Specyfikacja Rower Woom 6 Anniversary Red

Napęd: Łańcuch
Pozycja: Lekko pochylona
Rodzaj: Dziecięcy
Rozmiar kół: 26"
Typ hamulców: V-brake / U-brake
Typ przerzutki: Zewnętrzna (tradycyjna)
Wiek dziecka : 10+
Wzrost: od 140 cm

UWAGA! Z uwagi na olbrzymie opóźnienia w dostawach oraz braki w produkcji komponentów spowodowane pandemią COVID 19, producent zastrzega możliwość lekkiej zmiany specyfikacji, materiałów oraz wyposażenia bez wcześniejszej informacji. Zmiany te mogą nie być uwzględnione w specyfikacji oraz na zdjęciach. W związku z tym dostarczony do Ciebie rower może różnić się niektórymi częściami. Nie stanowi to wady i nie wpływa to na funkcjonalność techniczną roweru. Dlatego możliwe jest, że Twój rower jest zmontowany nieco inaczej niż podaje specyfikacja. Na przykład może się zdarzyć, że w swoim rowerze znajdziesz inne pedały, gripy lub łańcuch. Nie martw się, Twój rower i części zamienne nadal są w wysokiej jakości.

Jak pakujemy rowery?

Rowerki Woom 5 i 6 dostarczane są w 90% złożone i wyregulowane. Jedyne co musisz zrobić po wyjęciu rowerku z kartonu to:
  • Zamocować przednie koło (oś na szybkozamykacz)
  • Zamocować kierownicę - wymagany klucz imbusowy 5 mm. (Nałożyć wspornik kierownicy na trzon widelca oraz ustawić pozycję i kąty nachylenia kierownicy)
  • Przykręcić pedały - wymagany płaski klucz 15 mm. (Pamiętaj, że pedały przeznaczone są na lewą i prawą stronę, wkręcenie pedału po niewłaściwej stronie może skutkować uszkodzeniem gwintu w ramieniu korby.)

Jak dobrać rozmiar ramy?

Kupując rower dla dziecka zadbaj aby Twoje dziecko miało idealnie dobraną wysokość ramy, to wpływa na komfort i bezpieczeństwo. Pozycja dziecka na rowerku powinna być jednocześnie stabilna i efektywna. Proponujemy Państwu trzy możliwości doboru odpowiedniego rowerka Woom. Zawsze zalecamy pomiar wewnętrznej długości nogi, jako najbardziej wiarygodny wskaźnik. Jeżeli zmierzenie wewnętrznej długości nogi nie jest możliwe, mogą Państwo również wykorzystać wzrost lub wiek dziecka jako sugestię do wyboru odpowiedniego rowerka.

Woom 5
Wiek: do 7 do 11 lat
Wzrost: od 125 cm do 145 cm
Wysokość siodełka: 67 cm do 82 cm
Woom 6
Wiek: do 10 do 14 lat
Wzrost: od 140 cm do 165 cm
Wysokość siodełka: 76 cm do 92 cm


Co dokładnie oznacza „odpowiedni rozmiar“?

Dla każdego dziecka istnieje rowerek, który idealnie do niego pasuje. Należy trzymać się podstawowej zasady: nigdy nie powinno się kupować zbyt dużego roweru - z zamiarem korzystania z niego jeszcze przez dłuższy okres czasu. Rower powinien pasować do obecnego wzrostu dziecka. W przypadku roweru dziecięcego, kilka centymetrów mniej lub więcej robi różnicę: dziecko albo odczuje frustrację, albo radość z jazdy na rowerze. Odpowiedni rozmiar oznacza zatem, że przy najniżej ustawionym siodełku, gdy rower stoi w pionie, dziecko powinno być w stanie wygodnie sięgać do ziemi obiema stopami, bez konieczności zmiany postawy i bez nadmiernego wysiłku.
Szczególnie dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z rowerkiem i dla mniej doświadczonych dzieci, ten obustronny kontakt z podłożem jest niezwykle ważny dla bezpiecznego prowadzenia roweru. Jeśli dziecko stoi na ziemi z rowerem między nogami, między ramą a kroczem powinno być wystarczająco dużo przestrzeni, aby dziecko nie uderzyło się kroczem w ramę, jeżeli zjazd będzie nieco bardziej gwałtowny.

Jak zmierzyć wewnętrzną długość nogi dziecka?
 
Wewnętrzna długość nogi to nic innego jak odległość liczona od ziemi do krocza dziecka. Idealnie byłoby aby w czasie pomiaru dziecko miało ubrane buty, w których aktualnie chodzi. Dziecko powinno stać w pozycji wyprostowanej plecami do ściany. Dla ułatwienia pomiaru, świetnym pomysłem jest włożenie pomiędzy nóżki dziecka książeczki i pomiar odległości od podłoża do górnego rantu książki.

Rower Woom 6 Anniversary Red opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?
Porównaj produkty 0