Kontakt
0

Filtruj:

Producent

Cena:

Dostępności

Promocje

Sortowanie:

Rowery stacjonarne

Liczba produktów: 2

Rower do ćwiczeń w domu czyli rower stacjonarny to bardzo popularny sprzęt fitness. Dzięki niemu niezależnie od pogody możemy dbać o formę i rozwijać kondycję. Nowoczesne sprzęty tego typu są komfortowe, posiadają mnóstwo regulacji i ustawień oraz są bardzo ciche.
-20%

Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT2500i

4 300,00 zł | -20%
3 440,00 zł
Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT2500i

Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT2500i

4 300,00 3 440,00 zł
Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT2500i -20%
-20%

Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT500

2 300,00 zł | -20%
1 840,00 zł
Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT500

Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT500

2 300,00 1 840,00 zł
Rower stacjonarny Flow Fitness Turner DHT500 -20%

Rowery stacjonarne do ćwiczeń w domu, sklep rowerowy

Rowery stacjonarne to dobra propozycja dla tych, którzy chcące poprawić kondycję fizyczną, spalić kalorie lub po prostu być w formie. To świetne narzędzia do treningu w domu, korzystają z nich nawet zawodowi kolarze. Oferujemy bowiem zaawansowane modele rowerów stacjonarnych i trenażerów do użytku profesjonalnego. Znajdziesz tutaj także sprzęt przeznaczony do rehabilitacji lub fizjoterapii. Rowery stacjonarne dobrej klasy posiadają wbudowane unikalne systemy hamowania indukcyjnego, którego opór można ustawić z niezwykłą precyzją. Co pozwala w łatwy sposób regulować potrzebne do treningu obciążenie. Ponadto, dzięki regulowanemu siedzisku i kierownicy, pozwalają one przyjąć optymalną pozycję do treningu lub naśladować pozycję przyjmowaną na rowerze, którego używamy do jazdy na zewnątrz. Nowoczesne rowery stacjonarne są bardzo ciche, ponieważ opór jest generowany przez elektromagnes. Wiele bardziej zaawansowanych modeli można połączyć ze smartfonem i tabletem. Odpowiednie oprogramowanie pozwala korzystać z wielu popularnych aplikacji treningowych. Maszyny te nadają się zarówno dla początkujących, którzy chcą rozpocząć trening cardio, jak i dla zaawansowanych sportowców, którzy chcą utrzymać lub poprawić swoją wydolność.

Czy rower do ćwiczeń w domu może zastąpić rower tradycyjny?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zarówno rower do ćwiczeń w domu, jak i tradycyjny mają swoje zalety i wady. Optymalny wybór będzie zależał od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Z pewnością do zalet jazdy na modelu stacjonarnym należy wygoda i ergonomia. Można na nim bowiem ćwiczyć w zaciszu swojego domu, niezależnie od pogody czy pory dnia. Mamy także pełną kontrolę nad oporem i intensywnością treningu. Poza tym większość modeli posiada wbudowane komputery, które śledzą takie parametry jak czas, prędkość, dystans i spalone kalorie. Nie brak w nich również zazwyczaj wbudowanych programów treningowych i filmów instruktażowych, które mogą pomóc w motywacji. No i nie musimy martwić się o ruch uliczny lub inne zagrożenia związane z jazdą na zewnątrz. Nawet osoby początkujące mogą z nich z łatwością korzystać. Udowodniono także, że jazda na nich jest łagodniejsza dla stawów niż bieganie czy inne ćwiczenia o dużym obciążeniu.

Rower stacjonarny to narzędzie do wspomagania treningu w trakcie sezonu zimowego

Jednak jeśli chodzi o wady rowerów do ćwiczeń w domu, wiele osób wskazuje przede wszystkim ich koszt. Mogą być one bowiem dość drogie, zwłaszcza modele z wyższej półki. Poza tym jazda na nich może być monotonna, zwłaszcza dla osób, które lubią jeździć na jednośladzie na świeżym powietrzu. Nie zapewnia ona poza tym takiego samego naturalnego oporu jak jazda na zewnątrz. Do tego nie mamy możliwości oddychania podczas niej świeżym powietrzem.

Czym się różni rower spinningowy od roweru stacjonarnego?

Rower spinningowy i stacjonarny to dwa popularne modele treningowe. Różnią się one jednak pod kilkoma kluczowymi względami. Główna różnica tkwi w budowie i przeznaczeniu. Ten pierwszy wiernie imituje jazdę na rowerze szosowym, posiada sztywną ramę oraz regulowaną kierownicę. A także siodełko oraz mechanizm oporu oparty na kołach zębatych i pasku klinowym. Został stworzony do intensywnych treningów cardio, angażujących wiele grup mięśniowych. Z kolei rower stacjonarny ma bardziej wyprostowaną konstrukcję, wygodne siodełko i oparcie pleców. Opór zaś generuje koło zamachowe i system magnetyczny lub cierny. Nadaje się on do umiarkowanych treningów aerobowych, poprawiających kondycję i wzmacniających mięśnie. Różnice dostrzegalne są również w funkcjach i cenie. Odmiany spinningowe często posiadają więcej funkcji. Należą do nich szeroki zakres regulacji oporu, komputer pokładowy i uchwyt na urządzenia mobilne. Zazwyczaj są też droższe od modeli stacjonarnych. Te ostatnie oferują także zazwyczaj mniej funkcji, ale mogą posiadać programy treningowe i monitor pulsu. Przed zakupem warto wypróbować oba rodzaje, aby wybrać ten, który bardziej odpowiada preferencjom i stylowi ćwiczeń.

Jaki rower do ćwiczeń w domu na początek?

Dobry rower do ćwiczeń w w domu należy wybierać kierując się celami treningowymi, przestrzenią w domu oraz oczywiście budżetem. Kupując go, koniecznie należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Przede wszystkim należy pamiętać, że istnieją trzy podstawowe typy tych maszyn: poziome (recumbent), pionowe (upright) i trenażery rowerowe. Rower poziomy ma wygodne oparcie i umożliwia trening w wygodnej pozycji siedzącej. Pionowy z kolei przypomina tradycyjny rower, oferując pozycję bardziej zbliżoną do jazdy na zewnątrz. Trenażer to zaś specjalny stojak, na którym montuje się zwykły rower. Został on pomyślany tak, żeby trening na nim jak najbardziej przypominał normalną jazdę na rowerze. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie, częścią trenażera staje się nasz własny rower. Rowery stacjonarne posiadają regulację wysokości siedzenia i kierownicy, często można je przesuwać również w przód i w tył. Dzięki temu możemy dopasować geometrię takiego roweru do naszego wzrostu i proporcji ciała. Pozwalają to nie tylko dostosować rower stacjonarny do indywidualnej budowy ciała, ale także ustawić optymalną pozycję treningową. Warto także zwrócić uwagę na wygodę i ergonomię. Siedzenie powinno być wygodne, pedały odpowiednio ukształtowane, uchwyty zaś – dobrze ułożone. Nowoczesne rowery stacjonarne posiadają zazwyczaj elektroniczne wyświetlacze, dzięki którym możemy monitorować podstawowe informacje z treningu, takie jak czas jazdy, prędkość, dystans, ilość spalonych kalorii itp. Dodatkowe funkcje, oferowane przez modele przeznaczone dla zaawansowanych kolarzy takie jak programy treningowe, pulsometry czy możliwość zapisu danych, mogą również być przydatne.

Co daje jazda na rowerze stacjonarnym?

Jazda na rowerze stacjonarnym oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim mowa tutaj o poprawie ogólnej kondycji fizycznej. Aktywność taka wpływa dobrze również na wydolność układu krążenia, zwiększając wydolność serca i płuc. To także świetna metoda na spalanie kalorii. Intensywna jazda na rowerze stacjonarnym może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i utrzymaniu lub osiągnięciu zdrowej wagi. Nie bez znaczenia jest również wzmacnianie mięśni. Regularne treningi angażują wiele grup mięśniowych, takich jak mięśnie nóg, pośladków, brzucha i pleców. Pracując efektywnie, możemy doprowadzić do ich wzmocnienia i ukształtowania. Poza tym, w przeciwieństwie do biegania lub treningów na siłowni, ta aktywność nie obciąża tak mocno stawów. Do tego wszystkiego – regularne korzystanie angażuje także układ oddechowy, zwiększając pojemność płuc i poprawiając przepływ tlenu w organizmie. To może prowadzić do ogólnego wzrostu wydolności i poprawy oddychania. Jak każdy wysiłek fizyczne redukuje również poziom stresu.
Porównaj produkty 0