Kontakt
0

Batavus Mambo N7

Batavus

Batavus Mambo N7 to jeszcze więcej luksusu i elegancji. Idealnie dobrane kolory i wysokiej jakości osprzęt. Profilowana rama oraz kierownica sprawią, że Twoja sylwetka podczas jazdy będzie idealnie wyprostowana tak abyś mógł się cieszyć jazdą i widokami otoczenia. Batavus Mambo zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym holenderskim teście rowerów rekreacyjnych pokonując m.in Gianta Ultimo SC2, Uniona Karma czy Spartą. Batavus Mambo to flagowy model holenderskiego producenta, warto zwrócić uwagę na wykończenia, dodatki czy zamontowane akcesoria z najwyższej półki. Według Batavusa rower ma być zarówno użytkowy jak i posiadać styl i elegancję. Dlatego linki i pancerze znikają w ramie w miejscu główki ramy i są prowadzone wewnątrz ramy do piasty planetarnej i hamulca tylnego, a wszystkie dodatki i akcesoria idealnie współgrają kolorystycznie z całością roweru. Batavus Mambo jako jedyny damski model roweru produkowany jest w bardzo wysokiej ramie 65 cm przeznaczonej dla kobiet o wzroście od 190 cm w górę ! W swoim zasięgu posiada również bardzo wysokie ramy rowerów męskich 65 i 70 cm dla wzrostu od 190 do 210 cmWIRTUALNA KARTA ROWERU
Każdy rower oprócz papierowej karty gwarancyjnej zostaje wpisany do naszej internetowej bazy rowerów, w której odnotowujemy również każdy serwis roweru. Twój rower ma pełną historię sprzedaży i wykonanych serwisów.
serwis-roweru-przed-wysylka
PRZEGLĄD I JAZDA TESTOWA PRZED WYSYŁKĄ
Przed wysyłką każdy rower przechodzi kompleksowy serwis i kontrolę pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Po odbyciu jazdy próbnej rower jest czyszczony i pakowany. Rowery wysyłamy w pełni złożone gotowe do jazdy.
ubezpieczona-paczka-wysylka-roweru
UBEZPIECZENIE NA CZAS TRANSPORTU 
Wszystkie wysyłki rowerów są w pełni ubezpieczone na pełną wartość roweru. Ubezpieczenie dotyczy zarówno uszkodzeń mechanicznych jak i niezgodności towaru. Rowery dostarcza dla nas zaufana firma spedycyjna Raben Polska. 

Rowery wysylamy w calosci gotowe do jazdy sprawdz jakie to proste
PROFESJONALNA WYSYŁKA ROWERU = Rower złożony i wyregulowany gotowy do jazdy. Rowery wysyłamy w całości złożone* i przygotowane do jazdy. Przed spakowaniem, rower trafia w ręce naszych serwisantów gdzie przechodzi pełny serwis przed-zakupowy. Następnie rowery pakowane są w specjalne, zaprojektowane dla nas grube 5-cio warstwowe kartony o wymiarach 200 x 120 x 20 cm. Dodatkowo rower zostaje zabezpieczony kartonowym fartuchem zakrywającym praktyczne cały rower, a elementy wystające jak siodełko czy kierownica są owijane folią bąbelkową dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia uszkodzenia. Każdy karton przygotowany do wysyłki posiada 4 boczne uchwyty dla wygodnego przenoszenia oraz wyraźnie oznaczoną pozycję w jakiej karton powinien być transportowany, a także informujące o delikatnym traktowaniu wysyłki. Rowery wysyłamy za pośrednictwem firmy spedycyjnej Raben Polska, co gwarantuje bezpieczny i szybki transport, a każda przesyłka jest ubezpieczona na pełną wartość roweru. *do przykręcenia pozostają pedały oraz ustawienie prawidłowej pozycji kierownicy.

amortyzowana sztyca podsiodelkowa batavaus
Amortyzowana sztyca podsiodełkowa Post Modern z płynną regulacją twardości amortyzatora. Amortyzator Post Modern składana się z systemu sprężyn i elastomeru dla zmaksymalizowania komfortu podczas jazdy po nierównym terenie. Skok amortyzatora to 35 mm, a możliwość regulacji waha się w granicach 10-15 mm w zależności od ustawionego stopnia twardości. 
Przedni amortyzator Batavus AERFLOW 2.O by Suntour z płynną regulacją twardości ustawianą osobno dla lewego i prawego golenia. Aby wyregulować twardość amortyzatora wystarczy przekręcić pokrętło w jedną ze stron. Amortyzator AERFLOW oparty jest na systemie sprężyn i elastomerów dla zachowania jak najdłuższej żywotności. Skok amortyzatora to 40 mm co w warunkach miejskich jest w zupełności wystarczającą wartością. 
przedni-amortyzator-batavus-mambo-2020-batavus
lampka-przednia-batavus-na-blotniku
 
Lampka Batavus Vizi o mocy 50 LUX. Kompaktowa przednia lampka o dużej mocy światła 50 LUX umieszczona na przednim błotniku dla zwiększenia obszaru oświetlenia drogi. Dzięki takiemu połączeniu mamy gwarancję w pełni bezpiecznej jazdy w najciemniejszym lesie lub po nieoświetlonej drodze. Lampka widoczna jest już z 3.5 km, a zasięg strumienia światła to długie 50 metrów przed kołem roweru. Batavus Vizi posiada technologię światła postojowego dzięki, której lampka świeci do 6 minut po zatrzymaniu roweru, odpowiadają za to dwa mocne paski LED umieszczona pod głównym reflektorem. Lampka zasilana jest przez lekkie, sportowe dynamo Panasonic NRH003 umieszczone w przedniej piaście.
Twoje bezpieczeństwo zadba niezawodny w każdych warunkach atmosferycznych system hamulców rolkowych najnowszej generacji Shimano Nexus BRC6000. Wbudowany modulator siły hamowania ma za zadanie zapobiec całkowitemu zablokowaniu koła podczas nagłego hamowania, a największe tarcze radiacyjne chłodzą aluminiowe tarcze hamulcowa w trakcie długiego hamowania podczas długich zjazdów w terenie pagórkowatym. W przedniej piaście umieszczona najnowszy model dynama Shimano Nexus DHC6000, które bezszelestnie i bez oporów toczenia zasila przednią lampkę Batavus Vizi.
dynamo w piascie i hamulec rolkowy shimano w batavus Mambo
 
bagaznik-batavus-mambo-2020
 
Szczególną cechą Batavusa Mambo jest ekstremalnie mocny, tylny bagażnik częściowo zintegrowany z aluminiową ramą. Całość konstrukcji atestowana jest do wagi, aż 27 kg co pozwala na przewożenie dzieci w każdym wieku. Bagażnik posiada zintegrowany system Yepp EasyFit dzięki, któremu możemy zamontować tylne foteliki rowerowe Yepp wyposażone w system Yepp EasyFit. Fotelik w sekundę wpina się w specjalne otwory na bagażniku. Dodatkowo w zestawie znajdują się wytrzymałe ekspandery do zabezpieczenia rzeczy przewożonych na bagażniku. Tylna lampka Batavus VIZI LED posiada system światłowodów rozprowadzających światło na całej długości lampki dzięki czemu jesteśmy widoczni również z boku. 
Piasta planetarna Shimano Nexus 7. W tylnej piaście znajduje się 7 biegowa planetarna piasta Shimano Nexus, która idealnie spełni swoje zadanie podczas jazdy w mieście oraz na dłuższych wycieczkach w zróżnicowanym terenie. 244% zakresu przełożeń daje nam możliwość bardzo szybkiej jazdy po prostej do granicy kadencji ok 45 km/h, a najniższe biegi pozwolą spokojnie wjechać pod górę o nachyleniu do 20°. Największą zaletą biegów w piaście jest długowieczność, mechanizm planetarnych zębatek działa w środowisku zamkniętym, chronionym przed piaskiem, kurzem i warunkami atmosferycznymi. W mieście docenimy możliwość zmiany biegów na postoju, w czasie postoju na światłach spokojnie możemy zmieniać biegi i ruszyć z lekkiego biegu pierwszego.
shimano-nexus-7-w-rowerze
blokada-kola-axa-batavus-mambo-2018
Blokada tylnego koła ABUS Amparo 4750. Rower został wyposażony w blokadę tylnego koła (frame lock) Abus Amparo oz szeklą o średnicy 8,5 mm ze stali hartowanej . Podkowa posiada specjalny otwór Abus Plug-in pozwalający na zintegrowanie dodatkowego zabezpieczenia z postaci łańcucha lub linki (sprawdź dostępne linki i łańcuchy). Taki zabieg pozwoli nam na kompletne zabezpieczenie roweru jednym kluczykiem, blokując tylne koło oraz przypinając rower do elementu stałego. W zestawie znajdują się dwa klucze z możliwością dorobienia jedynie poprzez stronę producenta podając kod zabezpieczający, co zmniejsza do minimum ryzyko dorobienia klucza przez osoby trzecie.
Pełna osłona łańcucha Hesling Xcero. Bardzo mocna osłona wykonana z odpornego na uderzenia plastiku ABS. Chroni ubrania przed zabrudzeniem się lub wkręceniem w łańcuch. Dodatkowo osłona łańcucha maksymalnie wydłuża żywotność całego napędu minimalizując kontakt łańcucha i zębatek z wodą, błotem i solą. Wewnątrz osłona została wyposażona w mini szczotki czyszczące łańcuch oraz zapobiegającego hałaśliwym uderzeniom łańcucha o plastikową obudowę w przypadku jego rozciągnięcia. Osłona łańcucha składa się z 3 elementów i każdy z nich można dokupić osobno w przypadku uszkodzenia.
pelna-oslona-lancucha-batavus-finez

Rowery Batavus produkowane w holandii
Rowery Batavus produkowane są w Holandii od 1904r. Już od 114 lat rowery Batavus w całości projektowane i produkowane są w Holandii. Fabryka rowerów mieści się w miejscowości Heerenveen, w której odbywają się wszystkie etapy produkcji rowerów, od ręcznego malowania ram i części, przez składanie kompletnych kół, aż po montaż całego roweru na jednej z wielu taśm produkcyjnych. Właśnie dlatego rowery Batavus to synonim najwyższej jakości, trwałości i niezawodności. Batavus dba aby dostarczane przez podwykonawców części spełniały najwyższe normy jakości. Dostawcy są bardzo ostrożnie dobierani i sprawdzani czy spełniają najwyższe standardy jakości. Batavus stosuje najnowsze procesy lakierowania, na rowery zostaje nanoszone nie mniej niż 5 warstw najwyższej jakości, ekologicznego lakieru na bazie wody. Proces ten gwarantuje długą żywotność koloru i większą odporność na zużycie i uderzenia.

PEŁNA GWARANCJA PRODUCENTA

10 lat na ramę
10 lat na przedni sztywny widelec
10 lat dostępność części
2 lata na lakier
2 lata na pozostałe części i osprzęt


ROWER PRZYGOTOWANY DO JAZDY
Rowery wysyłamy w całości złożone.
Sprawdź jak pakujemy rowery.
BEZPIECZNA PACZKA
Każda paczka jest ubezpieczona na pełną wartość roweru. Rower możesz odpakować przy kurierze.
30 DNI NA ZWROT
Rower możesz odpakować i wykonać jazdę próbną. Pamiętaj możesz zwrócić lub wymienić rower do 30 dni od dnia odebrania paczki.

Specyfikacja Batavus Mambo N7

Amortyzator: Humpert X-tas-Y
Bagażnik tylny: Batavus Mambo Strong 35kg
Blokada koła: ABUS Amparo (made in Germany)
Chwyty: Batavus Ergo by Herrmans (made in Finland)
Dętki: Schwalbe - wentyl rowerowy
Dynamo: Shimano DH-3N w przedniej piaście
Dzwonek: TAK, Widek (made in Holland)
Gumy na bagażniku: TAK, Widek (made in Holland)
Hamulec przedni: Rolkowy Shimano Nexus BRC6000
Hamulec tylny: Rolkowy Shimano Nexus BRC6000
Ilość biegów: Shimano Nexus 7
Kierownica: Humpert City - aluminiowa jaskółka
Lampka przednia: Batavus Vizi 50 LUX na błotniku
Lampka tylna: Batavus Vizi
Łańcuch: KMC
Nóżka: URSUS King - udźwig 35 kg
Napęd: Łańcuch
Obręcze: Batavus by Rodi VR19 ALU (made in Portugal)
Opony: Schwalbe Road Cruiser - z wkładką antyprzebiciową + pasek odblaskowy
Osłona łańcucha: Pełna - Hesling Xcero (made in Holland)
Rama: Aluminiowa ( ALU 7005 )
Rozmiar kół: 28" x 1.6 (42-622)
Siodełko: Selle Royal FreeWay RoyalGel i elastomery (made in Italy)
Suport: Thun Germany (made in Germany)
Szprychy: SAPIM 2.0 stal nierdzewna (made in Belgium)
Waga: 21,5 kg (20,6 kg bez blokady koła)
Wspornik kierownicy: Humpert - regulowany w każdej płaszczyźnie za pomocą narzędzi

UWAGA! Z uwagi na olbrzymie opóźnienia w dostawach oraz braki w produkcji komponentów spowodowane pandemią COVID 19, producent zastrzega możliwość lekkiej zmiany specyfikacji, materiałów oraz wyposażenia bez wcześniejszej informacji. Zmiany te mogą nie być uwzględnione w specyfikacji oraz na zdjęciach. W związku z tym dostarczony do Ciebie rower może różnić się niektórymi częściami. Nie stanowi to wady i nie wpływa to na funkcjonalność techniczną roweru. Dlatego możliwe jest, że Twój rower jest zmontowany nieco inaczej niż podaje specyfikacja. Na przykład może się zdarzyć, że w swoim rowerze znajdziesz inne pedały, gripy lub łańcuch. Nie martw się, Twój rower i części zamienne nadal są w wysokiej jakości.

Batavus Mambo N7 opinie

pradzik
Niedziela, 12-09-2021 20:51
Od odkąd mam ten rower to ciągle o nim mówiłem w domu w pewnym monecie żona powiedziała Jeżeli usłyszę jeszcze jedno słowo na temat tego twojego Batavusa to jadę do matki ! No i mam wolną chatę.(Oby chociaż na tydzień)
Przejechałem na razie 36 km maksymalna prędkość na prostej 37km/h średnia 25 bez żadnego wysiłku widzę spojrzenia innych użytkowników dróg rowerowych bo ten rower bardzo się wyróżnia, jak wjechałem na nim do parku szło przede mną kilku znajomych jedna osoba powiedziała uwaga rower jedzie a ja powiedziałem to nie jest rower to jest BATAVUS. Bardzo się cieszę z tego zakupu gorąco polecam ten model.