Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

OPIS KATEGORII

Sakwy bikepacking

Czym jest Bikepacking?

Bikepacking jest dziedziną coraz bardziej rozpowszechnianą w Polsce. Bikepacking jest podróżowaniem na rowerze wraz z lekkim bagażem zamocowanym do ramy, bagażnika lub kierownicy. Coraz więcej producentów sprzętu bagażowego zaczyna tworzyć sakwy oraz torby pozwalające na całkiem wygodną turystykę rowerową. W odróżnieniu od klasycznych sakw rowerowych przeznaczonych do codziennego użytku, sakwy Bikepacking charakteryzuje lekkość oraz zastosowanie wytrzymalszych materiałów. Ich wygląd również odróżnia je na tle typowych sakw – kształt sakw zapewnia ich kompaktowe rozmiary przy dość dużej pojemności. Liczne paski, ściągacze oraz rzepy pozwalają na ich rozbudowanie i zwiększenie pojemności. System montażowy sakw jest również zmodyfikowany – sakwy Bikepacking zazwyczaj montowane są w przestrzeniach nieograniczających ruchów, np. do sztycy podsiodłowej, na kierownicę, na ramę lub mocowane są do specjalnych bagażników (zarówno przednich, jak i tylnych). Materiał z jakiego wykonane są sakwy typu Bikepacking jest zazwyczaj wodoszczelny. Oznacza to, że przewożone rzeczy będą suche nawet jeśli pada dość mocny deszcz. Materiał ten jest również odporny na przesiąkanie, dlatego bez problemu można je kłaść na mokrej trawie lub wilgotnej ziemi.

Czy sakwy typu Bikepacking są konieczne?

Oczywiście, że nie, jednak są sporym ułatwieniem w przypadku przewożenia akcesoriów biwakowych. Trudno sobie wyobrazić wyprawę kilkudniową bez odpowiedniego zaplecza turystycznego. Można to wszystko spakować w plecak, tylko na dłuższych dystansach plecy zaczną się męczyć nawet w przypadku posiadania najwygodniejszego plecaka. Rozłożenie bagażu w sakwy, które są mocowane do roweru. Dzięki temu pozycja za kierownicą może być wygodna, a sakwy przymocowane do roweru nie stanowią bezpośredniego obciążenia dla rowerzysty. W przypadku sakw typu Bikepacking ważne jest rozłożenie ciężaru. W przypadku posiadania sakw bocznych najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w nich najcięższych rzeczy. Dzięki temu środek ciężkości pozostanie dość nisko, co pozytywnie przełoży się na stabilność roweru, sposób prowadzenia oraz komfort jazdy.

Bikepacking na co dzień

Czy można korzystać z sakw Bikepacking na co dzień? Oczywiście, że tak. Po pierwsze sakwy Bikepacking charakteryzuje neutralny wygląd – zazwyczaj produkowane są w czarnych kolorach. Zapewnia to sporą uniwersalność i możliwość przeniesienia tych sakw ze świata turystycznego do codzienności. Po drugie – materiały wykorzystywane do produkcji sakw Bikepacking są z reguły wysokiej jakości tkaninami o wysokim stopniu wodoszczelności. Można w nich łatwo schować najpotrzebniejsze rzeczy i będą one suche, gdy w trasie złapie nas deszcze. Po trzecie – sakwy Bikepacking to nie tylko ogromne sakwy, ale także saszetki mocowane pod główną ramę roweru, w okolice mostka, na kierownicę lub na pionowym fragmencie ramy. Mniejsze sakwy pozwolą przewozić najpotrzebniejsze rzeczy takie jak telefon, klucze, portfel czy pieniądze. Świetnym przykładem małej sakwy na co dzień ze świata Bikepacking może być sakwa na ramę rowerową Ortlieb Bikepacking Cockpit-Pack. Jest ot sakwa wykonana z wodoszczelnego materiału Cordura PS21R. Mocowanie odbywa się do rury ramy rowerowej oraz mostka, dzięki temu stabilnie trzyma się na rowerze. Wyjątkowa lekkość, bo tylko 82 gramy, oraz pojemność 0,8 litra przy wymiarach 8 x 18 x 8 cm pozwoli na przewożenie telefonu, portfela lub kluczy.

Montaż sakw Bikepacking

W większości przypadków sakwy posiadają własne uchwyty montażowe lub paski z rzepami. W przypadku sakw podwójnych może okazać się konieczne dokupienie odpowiedniego bagażnika. W przypadku sprzętu firmy Ortlieb bagażniki rozróżnione są na trzy systemy montażowe: QL1/QL1.1, QL2/QL2.1, QL3/QL3.1. Zakup wymaganego bagażnika oszczędzi nam montażu przejściówek pomiędzy systemami. Bagażniki dedykowane są do rowerów wyposażonych w koła 26” oraz 28”. Również w przypadku niektórych sakw wymagany jest uchwyt montażowy, np. w przypadku sakw podsiodłowych.

Sakwy Bikepacking

Firma Ortlieb wyprodukowała cały zestaw sakw typu Bikepacking w jednakowej kolorystyce. Sakwy tworzą komplet, którego można używać podczas zarówno długich wypraw kilkudniowych oraz krótszych całodziennych. To, że sakwy tworzą komplet nie znaczy, że wszystkie są wymagane – nie wszystkie rowery przystosowane są do wszystkich rozwiązań oferowanych przez firmę Ortlieb. Godną polecenia podwójną sakwą jest sakwy na bagażnik rowerowy Ortlieb Bikepacking Gravel-Pack. Sakwa może być zamontowana zarówno na przednim bagażniku oraz tylnym. Sakwa jest wykonana z wodoszczelnego materiału Cordura PS21R, dzięki temu przewożone rzeczy są suche podczas transportu. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Sumaryczna pojemność obu sakw wynosi 25 litrów, a rozmiar pojedynczej sakwy wynosi 30 x 25 x 14 cm. Wnętrze sakw stanowi jedna komora z jedną usztywnioną ścianką, dzięki czemu użytkownik ma dużą dowolność podczas pakowania sakw. Sakwy posiadają system mocowania QL2.1. Z zewnątrz sakwa została wyposażona w odblaskowe aplikacje, których zadaniem jest zwiększenie widoczności rowerzysty podczas poruszania po terenach miejskich i poza miejskich.
Czytaj dalej


FILTRUJ:


Producent
Cena
zł -
Dostępność
SortowanieOstatni zakup 3 godziny temu.