Kontakt
0

Rowerek na pasku Early Rider Belter 24" Nexus 8

Early Rider
Rowerek dziecięcy na pasku zębatym Early Rider Belter 24" to lekki rower przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Rowerek posiada najwyższej jakości komponenty, nowoczesny napęd w postaci paska zębatego Gates Carbon Drive oraz hydrauliczne hamulce tarczowe Promax. Waży zaledwie 10,7 kg, co sprawia że jest lżejszy niż większość rowerów posiadających 24” koła z takim wyposażeniem. 

rower-na-pasku-early-rider-bleter-16

Pasek zębaty Gates Carbon Drive. Niska waga jest efektem zastosowania gumowego paska zamiast klasycznego łańcucha. Obniżenie wagi było priorytetowe, lecz przyniosło także inną korzyść – rower staje się niezawodny. Pasek zębaty nie potrzebuje żadnego smarowania, a także nie jest podatny na rozciąganie. Zapewnia to brak kłopotu związanego z uszkodzeniami mechanicznymi, a brak smarowania dodatkowo zapewnia czystość – wszelki pył i piach nie ma możliwości „przykleić się”, tak jak ma to miejsce w klasycznym łańcuchu. Kolejną zaletą jest brak hałasu, gdyż pasek jest wykonany z wysokiej jakości gumy.
 
maxxis-opony-early-rider-bleter-16
 
Szerokie opony 24 x 2.00" posiadające bieżnik typu kostka zapewnią doskonały komfort jazdy w każdych warunkach, szczególnie offroadowych. Hamulce tarczowe, poza doskonałą skutecznością, oferuje niską awaryjność, a w przypadku uszkodzenia lub zużycia regulacje lub wymianę. Stosowanie innych rozwiązań w rowerze, który ma być wykorzystywany przez dzieci może być sporym nadużyciem – rower dziecięcy poza dużą ilością kilometrów musi być także odporny na uszkodzenia mechaniczne, których nieraz nie da się uniknąć. Hamulce tarczowe cechują się lekkością, skutecznością oraz łatwą regulacją i serwisowaniem.

shimano-alfine-batavus-dinsdag-exclusive-na-pasku-zebatymPiasta planetarna Shimano Nexus 8. W tylnej piaście znajduje się 8 biegowa planetarna piasta Shimano Nexus 8, która idealnie spełni swoje zadanie podczas jazdy w mieście oraz na dłuższych wycieczkach w zróżnicowanym terenie. 308% zakresu przełożeń daje nam możliwość bardzo szybkiej jazdy po prostej do granicy kadencji ok 45 km/h, a najniższe biegi pozwolą spokojnie wjechać pod górę o nachyleniu do 20°. Największą zaletą biegów w piaście jest długowieczność, mechanizm planetarnych zębatek działa w środowisku zamkniętym, chronionym przed piaskiem, kurzem i warunkami atmosferycznymi. W mieście docenimy możliwość zmiany biegów na postoju, w czasie postoju na światłach spokojnie możemy zmieniać biegi i ruszyć z lekkiego biegu pierwszego.

rama-rowerem-early-rider-bleter-16
 
 
Early Rider Belter 24" kształtem ramy przypomina klasyczny rower BMX. Takie rozwiązanie ma inną korzyść – dzięki temu możliwe było umieszczenie siodełka 67 cm nad ziemią. Niska waga i początkowa wysokość siodełka to ukłon w stronę maluchów chcących zacząć prawdziwą rowerową przygodę, a jednocześnie skończyć odpychać się od podłoża.
 
 • Waga: 10,7 kg
 • Piasta Shimano Nexus 8  (osiem biegów)
 • Materiał: aluminium
 • Sugerowany wiek to od 8 do 11 lat
 • 24-calowe opony VEE CROWN GEM
 • Kierownica, wspornik kierownicy, wspornik siodełka oraz zaciski dostarczyła firma Ritchey
 • Regulowane siodełko w zakresie 67 do 77 cm
 • Minimalna wewnętrzna długość nogi 64 cm
 • Ręcznie szczotkowana aluminiowa rama
 • Hamulce tarczowe Tektro DSK-926 z tarczą 160mm
 • Wzmocnione, aluminiowe szprychy
 • Układ napędowy wyposażony w pasek Gates Carbon Drive
 • Długość korby: 150 mm
 • 2 lata gwarancji

Specyfikacja Rowerek na pasku Early Rider Belter 24" Nexus 8

Napęd: Pasek zębaty
Rodzaj: Dziecięcy
Rozmiar kół: 24"
Wiek dziecka : 8+

UWAGA! Z uwagi na olbrzymie opóźnienia w dostawach oraz braki w produkcji komponentów spowodowane pandemią COVID 19, producent zastrzega możliwość lekkiej zmiany specyfikacji, materiałów oraz wyposażenia bez wcześniejszej informacji. Zmiany te mogą nie być uwzględnione w specyfikacji oraz na zdjęciach. W związku z tym dostarczony do Ciebie rower może różnić się niektórymi częściami. Nie stanowi to wady i nie wpływa to na funkcjonalność techniczną roweru. Dlatego możliwe jest, że Twój rower jest zmontowany nieco inaczej niż podaje specyfikacja. Na przykład może się zdarzyć, że w swoim rowerze znajdziesz inne pedały, gripy lub łańcuch. Nie martw się, Twój rower i części zamienne nadal są w wysokiej jakości.

Rowerek na pasku Early Rider Belter 24" Nexus 8 opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?