Kontakt
0

Dahon HIT D6

Dahon
Rower składany Dahon HIT D6 składak na 20" kołach, to jeden z z popularnych modeli rowerów składanych dla osób dorosłych. Niewielkie wymiary roweru umożliwiają przechowywanie i transport roweru bez konieczności posiadania dużej ilości wolnej przestrzeni. Zastosowane odpowiedniego przełożenie pozwala używać go jak normalnego roweru – siła włożona w pedałowanie jest taka sama jak w przypadku klasycznego roweru. Opony w rozmiarze 20” x 1,75 zapewnią wszechstronność oraz uniwersalność – rowerem doskonale będzie się jeździć po parkach, ulicach miejskich oraz terenach pozamiejskich. Osłona łańcucha pozwoli zachować czysty łańcuch oraz ochroni go przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, soli z drogi, bądź i kurzu pochodzącego z drogi. Osłona chroni także elementy odzieży przed zabrudzeniem pochodzącym od łańcuch, co w przypadku używania roweru do codziennych dojazdów do pracy jest dość ważnym aspektem. Układ hamulcowy w rowerze to klasyczny V-Break, który poza doskonałą skutecznością oferuje niską awaryjność, a w przypadku pewnej nie skuteczności łatwą regulacje lub wymianę. Stosowanie innych rozwiązań w rowerze, który ma cechować się mobilnością byłoby sporym obciążeniem oraz problemem w przypadku składania. Układ V-Break jest prosty w budowie, lekki, a co najważniejsze skuteczny.
Składany rower Dahon HIT D6 przeznaczony jest dla osób o wzroście od 145 do 190 cm oraz maksymalnej wadze 137 kg. Waga samego roweru wynosi 12,9 kg, co w zestawieniu wraz z jego wymiarami po złożeniu czyni go niesamowicie mobilnym sprzętem zarówno podczas transportu oraz przechowywania.
rower skladane dahon wroclaw
Rower po złożeniu ma wymiary 66x83x35 cm (wysokość x długość x szerokość), co bardzo ułatwia jego transport. Wszystkie ruchome elementy mają zaznaczoną podziałkę oraz miejsca optymalnych wysokości do złożenia – w przypadku osób wysokich może być konieczne obniżenie siodełka, aby osiągnąć takie rozmiary w formie złożonej. Mała ilość wymaganej powierzchni to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają garażu lub piwnicy do przechowywania roweru, jeżdżą rowerem do pracy lub dojeżdżają do niej komunikacja miejską. Rama wykonana z aluminium Dalloy Stop Dalloy oferuje o 20% większą wytrzymałość niż stop 6061 przy jednoczesnej redukcji wagi dzięki procesowi cieniowania. Rury są grubsze przy łączeniach a cieńsze w miejscach o mniejszych naprężeniach. Dalloy Aluminium jest patentem opracowanym przez założyciela marki, Dr. Davida Hon.

Rowery skladane dahon
Rowery składane DAHON. Amerykański producent najbardziej rozpoznawalnych rowerów składanych na świecie. Historia marki sięga 1975 roku, w którym powstał pierwszy lekki i niedrogi rower składany, który miał zadanie zmieścić się pod siedzeniem w pociągu. Ponad 35 lat produkcji amerykańska firma DAHON ma ponad 200 patentów rowerowych i jest liderem na rynku rowerów składanych. Aktualnie szacuje się, że po drogach całego świata jeździ ponad 5 milionów składaków DAHON. Siedziba znajduje się w USA ale produkcja odbywa się w fabrykach w Makao, Chinach i Bułgarii-tutaj produkowane są rowery na rynek europejski. W fabrykach są przeprowadzane liczne kontrole jakości rowerów jak i komponentów używanych do montażu. Dahon nadal zachował swój pierwotny cel i produkcję opartą na wysokich standardach części i akcesoriów. 

 

PEŁNA GWARANCJA PRODUCENTA
2 lata na ramę
2 lata na pozostałe części i osprzęt

ROWER GOTOWY DO JAZDY
Rowery wysyłamy w całości złożone. Sprawdź jak pakujemy rowery.

BEZPIECZNA PACZKA
Każda paczka jest ubezpieczona na pełną wartość roweru. Rower możesz odpakować przy kurierze.

30 DNI NA ZWROT
Rower możesz odpakować i wykonać jazdę próbną. Pamiętaj możesz zwrócić lub wymienić rower do 30 dni od dnia odebrania paczki.

Specyfikacja Rower składany Dahon HIT D6

Bezpieczne obciążenie roweru: 135 kg
Chwyty: Velo VL-519 Ergonomiczne
Dzwonek: Tak
Gumy na bagażniku: Tak
Hamulec przedni: V-Brake Dahon, 110 mm
Hamulec tylny: V-Brake Dahon, 110 mm
Ilość przerzutek: 7
Korba: Dahon 46T
Lampka przednia: Brak
Lampka tylna: Ikzi Light
Łańcuch: KMC
Nóżka: Tak
Napęd: Łańcuch
Opony: Deli Tire z paskiem odblaskowym
Pozycja: Wyprostowana
Rama: Dalloy Aluminum
Rodzaj przerzutek: Shimano Acera 7
Rodzaj: Składany
Rozmiar kół: 20"
Siodełko: Dahon Ergonomic 3049DRN
Sztyca podsiodełkowa: Aluminiowa Ø33,9 x 580mm
Typ hamulców: V-brake / U-brake
Typ przerzutki: Zewnętrzna (tradycyjna)
Waga: 12,4 kg

UWAGA! Z uwagi na olbrzymie opóźnienia w dostawach oraz braki w produkcji komponentów spowodowane pandemią COVID 19, producent zastrzega możliwość lekkiej zmiany specyfikacji, materiałów oraz wyposażenia bez wcześniejszej informacji. Zmiany te mogą nie być uwzględnione w specyfikacji oraz na zdjęciach. W związku z tym dostarczony do Ciebie rower może różnić się niektórymi częściami. Nie stanowi to wady i nie wpływa to na funkcjonalność techniczną roweru. Dlatego możliwe jest, że Twój rower jest zmontowany nieco inaczej niż podaje specyfikacja. Na przykład może się zdarzyć, że w swoim rowerze znajdziesz inne pedały, gripy lub łańcuch. Nie martw się, Twój rower i części zamienne nadal są w wysokiej jakości.

Jak pakujemy rowery?

Wszystkie modele rowerów składanych wysyłamy w całości złożone i przygotowane do jazdy. Przed zapakowaniem, rower trafia w ręce naszych profesjonalnych serwisantów gdzie przechodzi pełny serwis przed-zakupowy. Mając na uwadze najwyższą jakość oferowanych usług, każdy rower przed wysyłką przechodzi kompletny serwis w skład, którego wchodzą poniższe czynności:
 • pełna regulacja hamulców i przerzutek 
 • kontrola systemu składania (łączenia, przeguby)
 • kontrola prawidłowego naciągu szprych 
 • kontrola wszystkich połączeń współosiowych (gwintowanych) 
 • kontrola i prawidłowe ustawienie bagażników, błotników, kierownicy itp. 
 • jazda próbna
 • inspekcja stanu lakieru na ramie i pozostałych elementach
 • stan napięcia łańcucha
 • stan oświetlenia
 • kontrola ciśnienia w oponach


Wirtualna karta roweru.
 
Każdy rower oprócz standardowej karty gwarancyjnej w formie papierowej posiada założoną w naszym systemie Elektroniczna Kartę Roweru, w której zapisane są wszystkie dane roweru oraz Właściciela. Elektroniczna Karta Roweru jest w pełni zintegrowana z naszym elektronicznym systemem serwisowym, do którego wpisywana jest pełna historia przeglądów oraz wymienionych części. Każdy klient ma możliwość otrzymania od nas druku z pełną historią swojego roweru - działamy na podobnej zasadzie do autoryzowanych serwisów samochodowych ASO.

Jak dobrać rozmiar ramy?

Jak dobrać rower składany do wzrostu ? Wszystkie modele rowerów składanych zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach o wzroście od 160 do 198 cm oraz maksymalnej wadze 105 kg. Wysoko położona kierownica oraz ekstremalnie długa sztyca podsiodełkowa dają możliwość dopasowania roweru zarówno dla osoby o niskim wzroście jak i bardzo wysokiej, aż do 198 cm wzrostu. Maksymalna waga użytkownika dla rowerów 16"-20" to 105, a dla modeli 24"-26" maksymalna waga to 115 kg, którą ogranicza głównie nośność przegubów czyli elementów ruchomych umożliwiających szybkie składanie i rozkładanie rowerów. 
 • Mając na uwadze komfort użytkownika zalecamy aby osoby wysokie o wzroście od 180 cm wybierały rowery o rozmiarze kół min. 20". Osoby o wzroście 160-179 cm będę czuły się komfortowo na rowerze o każdym dostępnym rozmiarze kół od 16" do 26".

Rower składany Dahon HIT D6 opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?
Porównaj produkty 0