Kontakt
0

Zapięcie ABUS Bordo BIG 6000 - 120cm

Abus

ABUS BORDO BIG 6000 120 cm to zapięcie zbudowane ze specjalnej hartowanej stali gotowej oprzeć się ingerencji kleszczy, piły czy ciekłego azotu. Wysokiej jakości (klasa extra) mechanizm zamka uniemożliwia otwarcie poprzez rozwiercenie.

W komplecie do zapięcia jest wygodne etui transportowe, pozwalające przymocować całość do ramy w miejscu kosza na bidon, bądź za pomocą dołączonych rzepów. Zapięcie po rozłożeniu pozwala przypiąć rower z kołem nawet do latarni.

Zapięcie zostało sklasyfikowane przez producenta na 10 poziomie w 15 stopniowej skali Abusa określającej bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Zapięcie jest odporne na korozję. Przeguby pokryte są specjalnym tworzywem, które zapobiega obijaniu się elementów lakierowanych roweru w trakcie użytkowania zapięcia.

  • Długość (cm): 120
  • Kolor: czarny, czerwony lub biały
  • Typ: model 2012
  • Waga: 1,56 kg
  • Poziom bezpieczeństwa: 10 w 15. stopniowej skali Abus (wysoki)
  • Extra dodatek: Uchwyt mocujący
  • 2 lata gwarancji

 

Skala poziomu bezpieczeństwa Abus to narzędzie ułatwiające wybór zabezpieczenia roweru i akcesoriów. Zmiana nawet jednego punktu na skali, ma znaczenie i odnosi się do technologii i wykonania zabezpieczenia. Niemiecka jakość i ponad 90 lat doświadczenia na rynku zabezpieczeń, doprowadziło do powstania jednych z najlepszych systemów ochrony. 
Na ocenę poziomu bezpieczeństwa mają wpływ takie elementy jak: rodzaj zabezpieczenia , grubość i hartowanie stali, kształt, budowa zamka, rodzaj zamka, budowa klucza, ile razy zapięcie trzeba przeciąć, czy przecinanie jest hałaśliwe i ile czasu zajmuje. Firma Abus testuje i porównuje produkty tak aby umieszczone na skali zabezpieczenia rzeczywiście odpowiadały swojej punktacji.

Na skali możemy wyróżnić trzy grupy zabezpieczeń:
Poziom bezpieczeństwa 1-4

Zabezpieczenia z tym oznaczeniem zapewniają podstawową ochronę przed kradzieżą. Zaleca się ich używać na obszarach o niskim ryzyku kradzieży lub jako zabezpieczeń rowerka dziecięcego czy akcesoriów rowerowych.
Poziom bezpieczeństwa 5-9

Ta grupa zabezpieczeń została zaprojektowana tak aby zapewnić bardzo dobre zabezpieczenie roweru w miejscach o średnim ryzyku kradzieży. Blokady te są również polecane jako dodatkowe zabezpieczenia w obszarach o wysokim ryzyku kradzieży.
Poziom bezpieczeństwa 10-15

Zabezpieczenia z o tym rankingu oferują najwyższą klasę zabezpieczeń. Zaprojektowane z myślą o ochronie na obszarach o wysokim ryzyku kradzieży, często z uwzględnieniem odporności na specyficzne techniki kradzieży.

Specyfikacja Zapięcie ABUS Bordo BIG 6000 - 120cm

Długość (cm): 120
Grubość pręta (mm): 5
Poziom bezpieczeństwa: Wysoki
Rodzaj zamka: Klucz
Uchwyt do roweru: TAK
Waga (gram): 1560

UWAGA! Z uwagi na olbrzymie opóźnienia w dostawach oraz braki w produkcji komponentów spowodowane pandemią COVID 19, producent zastrzega możliwość lekkiej zmiany specyfikacji, materiałów oraz wyposażenia bez wcześniejszej informacji. Zmiany te mogą nie być uwzględnione w specyfikacji oraz na zdjęciach. W związku z tym dostarczony do Ciebie rower może różnić się niektórymi częściami. Nie stanowi to wady i nie wpływa to na funkcjonalność techniczną roweru. Dlatego możliwe jest, że Twój rower jest zmontowany nieco inaczej niż podaje specyfikacja. Na przykład może się zdarzyć, że w swoim rowerze znajdziesz inne pedały, gripy lub łańcuch. Nie martw się, Twój rower i części zamienne nadal są w wysokiej jakości.

Zapięcie ABUS Bordo BIG 6000 - 120cm opinie

~Dominika
Piątek, 27-07-2018 08:52
Zapięcie wygląda na solidne. Nie miałam okazji jeszcze go użyć ale myślę, że się nie zawiodę. Kupiona wersja Big bo docelowa spinane będą dwa rowery. Jeśli chodzi o montaż to tak informacyjnie...zapięcie jest duże. I po zamontowaniu pod siodełkiem czasami ocieram nogą. Ale da się to zignorować. Polecam

~sn67
Poniedziałek, 09-07-2018 10:01
Super zapięcie za rozsądną cenę..Bez problemu można zapiąć dwa rowery.
Polecam zakup.

~Don
Wtorek, 23-04-2013 20:00
bardzo solidnie wykonane!POLECAM!!!

Porównaj produkty 0