Kontakt
0

Dahon Curve i3

Produkt został sprzedany
Sprawdź produkt podobny
KOD: 6070023ADHRO
EAN: 4260507610751
Dahon Curve i3 to składany rower wyposażony w 16 calowe koła, co powoduje że jest jednym z najmniejszych rowerów dla dorosłych. Małe koła to nie wada – po złożeniu zajmuje jeszcze mniej miejsca co pozwoli przechowywać go bez konieczności posiadania dużej ilości wolnej przestrzeni. Zastosowane przełożenie pozwala używać go jak normalnego roweru – siła włożona w pedałowanie jest taka sama jak w przypadku klasycznego roweru.

Zastosowana tylna przerzutka Shimano Nexus 3, która schowana jest w piaście tylnego koła, pozwoli wybrać jeden z 3 biegów zależnie od terenu, nachylenia i wymaganej prędkości. Shimano Nexus 3 to solidna konstrukcja stosowana w dużej ilości rowerów – od klasycznych holenderski, az po rowery dziecięce. Manetka znajdująca się prawej części kierownicy charakteryzuje się intuicyjną obsługą. Biegi można zmieniać zarówno w jeździe, podczas pedałowania, jaki i podczas postoju.

Opony w rozmiarze 16”x1,75” firmy Kenda zapewnią wszechstronność oraz uniwersalność – rowerem doskonale będzie się jeździć po parkach, ulicach miejskich oraz terenach pozamiejskich. Przednia piasta to autorska konstrukcja firmy Dahon zapewniająca swobodny obrót koła bez dodatkowych oporów.

Układ hamulcowy w rowerze to klasyczny V-Break, który poza doskonałą skutecznością oferuje niską awaryjność, a w przypadku pewnej nie skuteczności łatwą regulacje lub wymianę. Stosowanie innych rozwiązań w rowerze, który ma cechować się mobilnością byłoby sporym obciążeniem oraz problemem w przypadku składania. Układ V-Break jest prosty w budowie, lekki, a co najważniejsze skuteczny.

Rower po złożeniu ma wymiary 69 x 66 x 33 cm, co bardzo ułatwia jego transport. Wszystkie ruchome elementy mają zaznaczoną podziałkę oraz miejsca optymalnych wysokości do złożenia – w przypadku osób wysokich może być konieczne obniżenie siodełka, aby osiągnąć takie rozmiary w formie złożonej. Mała ilość wymaganej powierzchni to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają garażu lub piwnicy do przechowywania roweru, jeżdżą rowerem do pracy lub dojeżdżają do niej komunikacja miejską

Osłona łańcucha pozwoli zachować czysty łańcuch oraz ochroni go przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu, soli z drogi, bądź i kurzu pochodzącego z drogi. Osłona chroni także elementy odzieży przed zabrudzeniem pochodzącym od łańcuch, co w przypadku używania roweru do codziennych dojazdów do pracy jest dość ważnym aspektem.

Składany rower Dahon Curve i3 przeznaczony jest dla osób o wzroście od 135 do 188 cm oraz maksymalnej wadze 105 kg. Waga samego roweru wynosi 11,3 kg, co w zestawieniu wraz z jego wymiarami po złożeniu czyni go niesamowicie mobilnym sprzętem zarówno podczas transportu oraz przechowywania.

Dahon Curve i3 opinie

Brak opinii. Może warto dodać własną?
Porównaj produkty 0