Kontakt
0

Suporty rowerowe

Wkłady suportu wkręcane lub nabijane.

Posiadamy w ofercie suporty rowerowe do większości typów rowerów – od klasycznych wkręcanych (na kwadrat lub Octalink) po wciskane, przeznaczone do klasycznych stylowych rowerów holenderskich.

Oferujemy również suporty rowerowe na klin przeznaczone do najbardziej klasycznych rowerów.  Nowoczesne suporty rowerowe, dzięki zastosowaniu zamkniętych łożysk maszynowych, gwarantują długie i bezproblemowe działanie. Znajdziecie u nas wciskane suporty rowerowe do marek takich, jak Batavus, Gazelle czy Sparta. 

Klasyczne suporty rowerowe są już właściwie niestosowane, zdarzają się jedynie w najniższej klasy rowerach sprzedawanych w marketach. Suporty te charakteryzuje oś suportu całkowicie odseparowana od otwartych, klasycznych łożysk na wiankach. Dodatkowo suporty te często się luzowały na gwincie, co ujemnie wpływało na pracę całego napędu. 

Klasyczny suport rowerowy z łożyskami na wiankach

Suport wkręcany jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów stosowanych w rowerach. Dzięki użyciu zamkniętych, uszczelnionych łożysk maszynowych rozwiązanie to jest bardzo trwałe. Obecnie rozróżniamy trzy typy gwintów wkręcanych: włoski, francuski i angielski. Najczęściej w tej chwili stosuje się ten ostatni typ, który charakteryzuje średnica gwintu 35mm, szerokość mufy 68 – 73mm oraz to, że z lewej strony jest gwint prawy, a z prawej lewy. 

Klasyczny wkręcany suport rowerowy BSA

W przypadku tego typu suportów rozróżniamy cztery możliwości montażu korby: 

typy mocowań korby rowerowej na osi suportu

Drugim typem często spotykanym typem suportu zarówno w nowych, jak i starszych rowerach jest suport wbijany (lub wciskany). Tego typu suporty również posiadają szczelne łożyska maszynowe, przez co gwarantują długą pracę na najwyższym poziomie. 

wciskany wbijany suport rowerowy na kwadrat

Do prawidłowej wymiany wkładu suportu potrzebny jest najpierw ściągacz do korb, a następnie specjalny klucz do suportu, dzięki któremu szybko i sprawnie wykręci się stare miski, żeby zastąpić je nowymi. 

W przypadku wbijanego suportu wymiana nie jest tak prosta, ponieważ wymaga użycia specjalistycznego klucza – prasy do wciśnięcia misek suportu. Nie zaleca się nabijania misek, ponieważ uderzenia młotkiem mogą spowodować ułamanie miski lub jej mikropęknięcia, co prowadzi do uszkodzenia całego suportu w czasie jazdy. 

W celu dobrania lub wymiany wkładu suportu zapraszamy do jednego z naszych serwisów i sklepów stacjonarnych: Wrocław, Kraków, Katowice

Liczba produktów: 1

Suport do rowerów ION z hamulcem bębnowym

619,90 zł
Suport do rowerów ION z hamulcem bębnowym

Suport do rowerów ION z hamulcem bębnowym

619,90 zł
Suport do rowerów ION z hamulcem bębnowym
Porównaj produkty 0