Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

O MARCE

Wowow rowerowe akcesoria odblaskowe.

Firma belgijska założona w 2004 roku i specjalizuje się w produkcji wyrobów odblaskowych. Wysokiej jakości produkty (opaski, kamizelki, kurtki). Każdego dnia magazyn opuszczają produkty z certyfikatem ISO 9001 i trafiają do ponad 2000 sklepów na terenie całej Europy.

WOWOW to firma założona w 2004 w Belgii, której specjalnością jest produkcja odzieży rowerowej wyposażonej w odblaskowe aplikacje. WOWOW jest jednym z większych producentów takiego typu odzieży w Europie. Firma produkuje produkty takie jak rowerowe kamizelki odblaskowe, kurtki rowerowe, pokrowce na plecaki, rękawiczki rowerowe oraz akcesoria rowerowe (np. lampki, taśmy odblaskowe lub pokrowce na telefon)

Materiały używane przez WOWOW

Firma WOWOW przykłada dużą wagę do jakości produkowanych produktów. Z racji tego WOWOW korzysta z najlepszych materiałów charakteryzujących się wysoką gramaturą, oddychalonością lub wodoszczelnością. Produkty firmy WOWOW są zgodne z dyrektywą europejską dotycząca środków ochrony indywidualnej 2016/425/EEC.

WOWOW charakterystyka materiału

Większość produktów firmy WOWOW jest wodoszczelna, a dzięki temu pozwala na używanie ich w każdych warunkach atmosferycznych. Jednak istnieją różne poziomy wodoszczelności produktów WOWOW:

  • Wodoszczelność na poziomie poniżej 2000 mm H2O – tego rodzaju wodoszczelność zapewni brak przesiąkania w przypadku mżawki lub przelotnego deszczu.
  • Wodoszczelność na poziomie 2000 – 5000 mm H2O – tkanina spełniająca te wymagania nie pozwoli na przesiąknięcie do kolejnej warstwy ubrań podczas deszczu o natężeniu 1 – 15 mm opadu na godzinę.
  • Wodoszczelność na poziomie 5000 – 10000 mm H2O – tego rodzaju materiały pozwalają na bezpieczną podróż podczas mocnego deszczu. Producent zapewnia wodoszczelność podczas opadu 15 – 30 mm opadu na godzinę.
  • Wodoszczelność na poziomie powyżej 10000 mm H2O – tkanina chroni wewnętrzne warstwy odzieży podczas ulewnego deszczu o natężeniu powyżej 50 mm opadu na godzinę.

W parze z wodoszczelnością idzie wiatroszczelność – kurtki lub inne produkty oznaczone symbolem wiatroszczelności zapewnią brak przeszywania kurtki przez wiatr – w tego typu produktach zazwyczaj szwy są wzmocnione, a zamki są szczelne. Nie należy kojarzyć tego z funkcją ocieplenia – kurtki nadają się zarówno na lato jak i zimę, a ochrona przed wiatrem nie wiąże się z izolacyjnością cieplną.
Produkty tworzone przez firmę WOWOW charakteryzują się także oddychalnością. Oddychalność, inaczej przepuszczalność pary wodnej, odpowiada ilości gramów pary wodnej przepuszczonej przez metr kwadratowy materiału (od strony wewnętrznej do zewnętrznej) w czasie 24 godzin. Należy pamiętać, że w przypadku tego parametru „więcej to znaczy lepiej” nie zawsze się sprawdza – poziom oddychalności, którą należy wybrać, zależy w dużej mierze od aktywności i jej intensywności. Zimą używanie bardzo dobrze oddychających materiałów wiąże się z dużą utratą ciepła – w takim przypadku konieczne jest używanie bielizny termoaktywnej. Latem natomiast bardzo dobrze oddychająca tkanina sprawdzi się doskonale – pozwoli ona na szybkie odprowadzenia pary wodnej i potu.

  • Oddychalność na poziomie poniżej 2000 gramów pary wodnej na metr kwadratowy materiału przez 24 godziny
  • Oddychalność na poziomie poniżej 2000 - 5000 gramów pary wodnej na metr kwadratowy materiału przez 24 godziny
  • Oddychalność na poziomie powyżej 5000 gramów pary wodnej na metr kwadratowy materiału przez 24 godziny

WOWOW Odblaski

WOWOW, poza doskonałej jakości materiałami, stawia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego stosując aplikacje odblaskowe na swoich produktach. Jak podają statystyki z Belgii na tamtejszych drogach rocznie jest ponad 9000 wypadków z udziałem rowerzystów, w tym ponad 70 śmiertelnych. Bardzo częstym procederem, widocznym nawet na polskich drogach, jest brak oświetlenia rowerowego elementów odblaskowych (np. kamizelek). Należy mieć na uwadze, że samochód rozpędzony do 50 km/h potrzebuje około 27 metrów do pełnego zatrzymania (połowa dystansu to sam czas na reakcje, druga połowa do droga hamowania). W przypadku osób poruszających się na rowerze bez odblasków i oświetlenia ta odległość może być nie wystarczająca, aby zostać zauważonym przez kierowcę. Wraz z prędkością samochodu rośnie dystans potrzebny do pełnego zatrzymania, dlatego ważne jest, aby poruszając się nawet w terenie zabudowanym być widocznym na drodze. Żółta kamizelka z częściowym odblaskiem pozwala na zauważenie rowerzysty już ze 100 metrów, a kamizelka w całości pokryta materiałem odblaskowym zwiększa ten dystans do 150 metrów

Kamizelki WOWOW

Sporą cześć asortymentu firmy WOWOW stanowią kamizelki rowerowe, których zadaniem jest zwiększenie widoczności rowerzysty. Jedna z ciekawszych pozycji w ofercie WOWOW stanowi kamizelka rowerowa WOWOW Roadie LED, w której połączono funkcjonalność wraz z bezpieczeństwem. Kamizelka została zrobiona z fluorescencyjnego żółtego materiału pokrytego odblaskowymi aplikacjami o łącznej powierzchni 1300 centymetrów kwadratowych. Dodatkowo aby zwiększyć widoczność na plecach umieszczono czerwoną lampkę LED, która zasilana jest bateriami CR2032. Z cech funkcjonalnych kamizelka posiada zamek błyskawiczny pozwalający na zapięcie kamizelki podczas noszenia jej na odzieży. Kamizelka posiada jedną wygodną kieszeń przeznaczoną do przechowywania drobnych rzeczy. Materiał z jakiego została wykonana kamizelka jest w pełni oddychający – przepuszczalność została określona na poziomie powyżej 5000 gramów pary wodnej na metr kwadratowy materiału przez 24 godziny.

Rękawiczki WOWOW

WOWOW jest również producentem rękawiczek rowerowych – zarówno przeznaczonych na okres letni, jak i zimowy. Na sezon letni polecamy rękawiczki rowerowe WOWOW Lucy Urban Red. Rękawiczki wykonane są z czerwonego, jaskrawego materiału Carvico, który charakteryzuje się doskonałą przypuszczalnością pary wodnej. Ogranicza to wilgotność dłoni i ich potliwość. Wewnętrzna część rękawiczki została pokryta silikonowymi wypustkami, które zapewniają doskonały chwyt kierownicy rowerowej, Kciuk oraz palec wskazujący zostały pokryte materiałem pozwalającym na obsługę smartfona, dzięki czemu rowerzysta może pozostać cały czas w rękawicach. Długi, gumowy mankiet rękawiczek świetnie chroni przed wiatrem i pozwala na ukrycie pod rękawem kurtki lub bluzy. Palce od zewnętrznej strony zostały pokryte odblaskowymi aplikacjami, których zadaniem jest poprawa widoczności rowerzysty. Rękawiczki przeznaczone są na temperatury od 5 do 15 stopni Celsjusza

Odblaskowe akcesoria WOWOW

W swojej ofercie WOWOW posiada również akcesoria, które mogą zostać użyte zarówno podczas jazdy na rowerze jak i podczas spacerów lub biegania. Jednym z ciekawszych akcesoriów jest Odblaskowy klips z diodami LED WOWOW Magnetlight. Jest to odblaskowy klips, który został wyposażony w wewnętrzną diodę zasilaną baterią. Klips może zostać założony na plecak, na tylną kieszeń spodni lub inną część garderoby – magnetyczne zapięcie nie zniszczy odzieży, a małe rozmiary oraz lekkość nie będą krępować ruchów lub powodować dyskomfortu.
Odblaskowa taśma samoprzylepna WOWOW to taśma o długości 100 cm i szerokości 4 cm. Dzięki warstwie silnego kleju możliwe jest jej pocięcie na odpowiedniego rozmiaru paski i przyklejenie na stałe do takich rzeczy jak plecak, torba, kamizelka, elementy roweru (np. błotnik) lub kask. Dobrej jakości odblaski firmy 3M zapewnią widoczność aż ze 120 metrów.
Dobrym rozwiązaniem dla ludzi poruszających się z dość dużym plecakiem jest odblaskowy pokrowiec na plecak rowerowy WOWOW Bag Cover 2.2. Pokrowiec zakładany jest na plecak i mocowany za pomocą ściągaczy – zapewnia to solidne przyleganie pokrowca do plecaka. Materiał z jakiego został wykonany pokrowiec jest wodoszczelny i skutecznie ochroni zawartość plecaka nawet przed ulewnym deszczem. Na pokrowcu znajduje się lampka LED zapewniająca dodatkową widoczność podczas podróży lub spacerowania z plecakiem. Całkowita powierzchnia mocnych odblasków wynosi 560 centymetrów kwadratowych  FILTRUJ:


Dostępność
Sortowanie
Ostatni zakup 16 minut temu.