Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

‹ Poprzedni produkt Następny produkt ›

Książka Jak rowery mogą uratować świat - Peter Walker.

Producent: Inny

Książka Jak rowery mogą uratować świat - Peter Walker.

Nasza cena: 41,90 PLN


Dostępność:

POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI


Kod produktu: 757942WZ EAN: 9788395038730
Liczba sztuk produktu:

WYSYŁKA OD 9,90 PLNSPRAWDŹ KOSZTY WYSYŁKI
30 dni na zwrot!

Książka Jak rowery mogą uratować świat - Peter Walker. Przez większą część XX wieku wydawało się, że rower jest wynalazkiem, który prędzej czy później odejdzie do lamusa, oddając pola masowej motoryzacji, ewentualnie pozostanie tylko atrybutem ubranych w lycrę fanów sportu. Dla wielu ludzi powrót do rowerów jako codziennego środka transportu w miastach – który jest faktem – wciąż wydaje się  czymś trudnym do wyobrażenia. Właśnie o tym niezwykłym fenomenie traktuje książka Petera Walkera.
Autor to powszechnie znany w Wielkiej Brytanii komentator polityczny dziennika „The Guardian” i jednocześnie zapalony użytkownik roweru. Jak na dziennikarza szanowanej brytyjskiej gazety przystało autor odwołuje się do licznych badań naukowych i literatury. Zabiera czytelnika w podróż w czasie – do miast sprzed 80 i 120 lat, gdzie ruch rowerowy był czymś powszechnym i masowym, ale także do miast przyszłości, w których z pewnością rower będzie jednym z kluczowych środków transportu.  Autor pokazuje, jak wygląda sytuacja transportu rowerowego w wielu miastach na świecie  – Londynie, Nowym Jorku, Montrealu, duńskim Odense czy Sewilli.  Nie unika trudnych tematów jak: przestrzeganie przepisów przez rowerzystów, jazda w kasku czy ryzyko związane z jazdą rowerem wśród wielu aut.
Książka radykalna i do bólu merytoryczna. „Jak rowery mogą uratować świat” Petera Walkera to pozycja obowiązkowa na półce każdego obserwatora życia współczesnych miast. 
  • oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • ilość stron: 320
  • wymiary: 145 x 215

Opinie o produkcie Książka Jak rowery mogą uratować świat - Peter Walker. (1)

Ocena:
  5

Bardzo ważna, mocno motywująca książka. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto nie jest jeszcze przekonany, że rower to najgenialniejszy środek transportu w mieście.

Dodano Środa, 10-04-2019 10:12 przez tadeusz.roszewski


Podziel się opinią i wygraj nagrody!

Dodaj opinię

Ostatni zakup 2 minuty temu.