Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

O MARCE GALERIA VIDEO BANNER
Strida

Strida. 

Strida to szybko rozwijająca się marka, stworzona przez Brytyjskiego studenta Marka Sandersa. W 1985 roku Mark, wówczas student londyńskiego Royal Collage of Art, postanowił zaprojektować rower pozbawiony wad. Jak to często bywa wynalazki powstają z potrzeby, nie inaczej było w tym przypadku. Młody Mark dojeżdżający na uczelnię nie mógł w sklepach znaleźć odpowiedniego dla siebie roweru. Szukał kompaktowego składaka jednak te, które były na rynku projektowane były tak by łatwo można było je przechowywać w piwnicy. Młody student potrzebował jednak czegoś więcej- marzył o rowerze, który towarzyszyłby mu przez cały dzień, który składał by się bardzo szybko, którym podjechał by na przystanek, wskoczyłby do autobusu, prześlizgnął się przez bramki metra i który można by zostawić w szatni na uczelni czy kina.

Dzięki swojemu projektowi Mark obronił pracę dyplomową, a prototyp Stridy pokazano w BBC.  Na sukces Stridy należało trochę poczekać gdyż do 2006 rowery praktycznie nie sprzedawane było poza Wielką Brytanią. W roku 2006 właśnie nastąpił przełom, wtedy markę Strida przejęła Tajwańska firma Ming Cycle, która wkrótce dopracowała konstrukcję i wprowadziła nową wersję rowery- Strida 5.  

Od tego czasu składane rowery Strida można, spotkać niemalże na całym świecie. 

ZAŁOŻENIA STRIDY

 Strida to połączenie nowoczesnych technologi oraz bardzo śmiałego wzornictwa. Strida to nie tylko szybki i wygodny środek transportu - to nowy styl życia, nowy sposób przemieszczania się. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jest to rower, który może towarzyszyć nam przez cały dzień, dzięki czemu docenią go wszyscy, którzy nie lubią ograniczeń.  

Dzięki optymalnie kompaktowym wymiarom, można zabrać go ze sobą wszędzie, składa się na zasadzie dziecięcego wózka typu parasolka, a ponowne rozłożenie zajmuje kilka sekund.

UNIKALNE CECHY STRIDY TO:

  • doskonała widoczność podczas jazdy, dzięki zupełnie wyprostowanej zdrowej pozycji,  
  • możliwość wygodnego, lekkiego toczenia po złożeniu,
  • prosta konstrukcja napędu na pasek klinowy bez konieczności regulacji,
  • szybki i intuicyjny sposób składania, bez konieczności używania narzędzi,
  • pozycja złożonego roweru utrzymywana jest za pomocą magnesów,
  • czysty, cichy i wytrzymały pasek z kevlaru zamiast tradycyjnego łańcucha,
  • brak brudzących części (nie ma konieczności smarowania)
  • jednostronne mocowanie kół umożliwia szybką wymianę opony, dętki,
  • sztywna konstrukcja a bazie trójkąta,
  • mega designerska forma, zupełnie nowa forma,


FILTRUJ:


Dostępność
SortowanieOstatni zakup 3 minuty temu.