Kategorie produktów

Nowości

Promocje

Producenci

Sklep

Zakupy

Zamówienia

Klient

O MARCE GALERIA VIDEO BANNER
Brooks England

Brooks England. 

Brooks England.

Przez ponad półtora wieku firma Brooks England rozrosła się z małego warsztatu do znanego w całej Europie lidera w swojej branży. Wszystko zaczeło się w roku 1865, kiedy to John Boultbee Brooks opuścił swoje miasto rodzinne- Hinckley w Leicestershire, Anglia z jedynie 20 funtami w kieszeni.
Wyruszył do Birmingham, gdzie rok później założył firmę produkującą uprzęże dla koni oraz inne skórzane wyroby. W 1878 roku  śmierć konia pana Brooksa spowodowała powstanie nowego pomysłu na dalszy rozwój firmy. Brak funduszy na zakup nowego konia zmusił Brooksa do pożyczenia roweru, którym mógłby dojeżdżać do pracy. Okazało się, że siodełko rowerowe było tak niewygodne, że rzemieślnik postanowił coś z tym zrobić. W dniu 28 października 1882 roku Brooks złożył swój pierwszy patent na siodło.
Nowy produkt odniósł oszałamiający sukces. Firma stała się znana i ceniona za swoje piękne, ręcznie robione, skórzane siodełka, a wkrótce potem rozpoczęła produkcję rowerowych i motocyklowych toreb oraz innych akcesorii.
Tradycyjne techniki ręcznej produkcji skórzanych siodełek były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a firma pod opieką rodziny Brooks rozrastała się aż do 1958 roku.
W 1962 roku Brooks stał się częścią firmy Raleigh i przeniósł swój zakład do Smethwick w West Midlands, zaledwie kilka kilometrów od oryginalnego obiektu.
W ostatniej dekadzie już jako Brooks England firma kontynuuje działalność z dużą dbałością o otrzymane dziedzictwo. Zainspirowana ponadczasowością produktów zaprojektowanych przez ich poprzedników wprowadziła szerszą rangę produktów, zwłaszcza akcesorii.
Brooks England jest marką mocno zakorzenioną w historii, cieszącą się prestiżem oraz 150 latami tradycji i doświadczenia. Jakość i styl nigdy się nie starzeją







FILTRUJ:


Dostępność
Sortowanie












Ostatni zakup 2 godziny temu.